Itthon hvg.hu 2017. május. 08. 15:27

Orbán Bayerről: nem lát, nem hall, nem beszél

A kormányfőt hiába kérdezték a pártalapító-társa véleményéről.

Már ketten – az Együttből Berkecz Balázs és az LMP-ből Szél Bernadett – is feljelentést tettek Bayer Zsolt ellen, aki a Karc FM-en futó műsorában a civiltörvény módosítása ellen az igazságügyi bizottság ülésén tüntetőkről azt mondta: ha "ezek vagy ilyenek” még egyszer megjelennek a parlamentben, akkor ki kell őket dobni. "Ha a taknyukon és a vérükön kell őket kirángatni, akkor a taknyukon és a vérükön. (...) Ha kell, akkor szanaszét kell verni a pofájukat."

A Fidesz-alapító, lovagkereszttel kitüntetett publicista szavairól az ATV munkatársa szerette volna megkérdezni Orbán Viktort a parlament folyosóján, a miniszterelnök azonban nem volt hajlandó reagálni azokra.

Miközben az újságíró megpróbálta elmagyarázni neki, miről is van szó, Orbán közölte:

Nem láttam, nem tudom kommentálni, nem tudom. De ha láttam volna, se kommentálnám.”

Szél Bernadett közel egy hónappal ezelőtt is feljelentette Bayer Zsoltot uszításért. A publicista akkor azt írta blogján, a CEU melletti tüntetések résztvevőinek: "egy darabig még őrjönghetnek az utcákon", de "aztán majd megtapasztaljátok, milyen érzés üldözöttnek és fenyegetettnek lenni. Mondom: már mi is nagyon dühösek vagyunk. Világos?"

A Hősök vétója című, április elején a Hősök terén megtartott tüntetés szervezői is reagáltak Bayer Zsolt szavaira a Facebookon. Mint írták: a házszabály alapján a bizottsági ülések nyilvánosak, regisztrációval bárki számára meghallgathatóak. A civil szervezetek munkatársai a bizottság ülését nem megzavarva, csendben, demokratikus eszközökkel fejezték ki véleményüket.

”Bayer szavait elítéljük, mert nem egyszerűen ordenáré stílusban erőszakra ösztönöznek, ami közvetlen veszély esetén már bűncselekménynek számít, hanem azért is, mert tovább erősíti azt a hamis képet, hogy a törvényhozás folyamatába az állampolgároknak semmilyen beleszólása nem lehet. Mi ennek épp az ellenkezőjét gondoljuk: egy érett demokráciában legitim módon csak és kizárólag az érintettek bevonásával társadalmi vitát követően lehet törvényt alkotni” – írták.

Hirdetés