A kormány hallani sem akar a társadalmi nemek tanulmánya szakról – azt pedig nem hallja meg, hogy másról szól, mint amiről ő beszél –, bejelentette hát, hogy családtudományi mesterképzés indul ősztől. A KDNP örül, de egyelőre nem látszik, minek.
Örömmel értesült a KDNP arról, hogy a kormány "Magyarország igényeihez igazodva" családtudományi mesterképzést kezdeményez. Ezt Balog Zoltán miniszter jelentette be a Magyar Tudományos Akadémián.
"Sajnálatos, hogy az elmúlt hetekben a liberális törpe kisebbség mindent megtett, hogy a gender szakot védje és az áltudományt megpróbálja elfogadtatni. Mint korábban is jeleztük, a nemzetnek nem félrecsúszott, kreált zagyvaságokra van szüksége, hanem egy, a valódi, húsba vágó problémákkal foglalkozó műhelyre" – fogalmaz a párt közleményében.
Meleglobbi helyett kismamák esélyegyenlősége
A KDNP ificsapata fertőt látott ott, ahol a kismamák sorsát beszélik ki
Nyílt levélben ment neki az ELTE-nek a KDNP ifjúsági tagozatának elnöke, amiért a nagy múltú intézmény olyan "értékromboló" mesterszakot indít, mint a gender studies. Íme, itt egy gyorstalpaló, hogy a kormánypárti fiatalság is megértse, miről lenne szó. Az Alaptörvény XV.
A KDNP-t nem hatotta meg, hogy az ELTE Társadalmi Nemek Tanulmánya Mesterszak igazgatója arról beszél „a társadalmi nemek tanulmánya mesterprogram nem a vécéfeliratokról szól majd, hanem olyan kézzelfogható és jelentős problémákkal foglalkozik majd, mint például a családon belüli egyenlőtlen munkamegosztás, a gyermeküket egyedül nevelő nők szegénységi kockázatai, a munkaerőpiaci egyenlőtlenségek, a szülés utáni munkaerőpiaci lehetőségek és ezek gazdasági környezete." A KDNP-nek ez csak magyarázkodás, és fenntartják, hogy egy tudományegyetem foglalkozzon tudománnyal.
A családtudományi mesterképzést viszont támogatják, ezt korábban ők is felvetették, és örülnek, hogy "Magyarországnak olyan kormánya van, amely a család mellett áll ki, nem pedig a deviancia mellett".
Azt tényleg nem tudni, hogy ez mi lesz
Az Echo Tv számolt be Balog Zoltán bejelentéséről. A miniszter az MTA-n azt mondta, "az emberek nőnek és férfinak születnek, ezért a kormány nemet mond a társadalmi nemekre, igent mond azonban a változó társadalmi szerepekre". Ezért indul ősztől családtudományi mesterképzés a Budapesti Corvinus Egyetemen. Az nem világos, hogy hogyan indulhat egy új mesterképzés szeptembertől, arra ki fog járni, ha már a jelentkezési határidő lezárult. Kérdés, lehet-e ilyen gyorsan akkreditni egy új képzést, keresésünk alapján ilyen szak még nem létezik.
A Semmelweis Egyetemen működő családtudományi és családterápiás mesterképzési szak elsőre nem fedi le, amiről Balog beszélt: oda ugyanis elsősorban orvosok, pszichológusok, gyógypedagógusok jelentkezését várják, akik a diploma megszerzése óta legalább 1-2 éve dolgoznak olyan területen, ahol munkájuk során rendszeresen kerülnek kapcsolatba családokkal, párokkal. A képzés kétévente indult volna, a szeptemberit azonban nem tudják elindítani egy hibásan megjelent Emmi-rendelet miatt.
A Corvinuson indítani kívánt új szak miatt megkerestük az Emberi Erőforrások Minisztériumát, a Corvinus Egyetemet és a Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságot is, választ egyelőre nem kaptunk.