Tovább csökkentette részesedését az állam Mészáros bankjában
Már csak az MBH ötöde van az adófizetők kezében.
Már csak az MBH ötöde van az adófizetők kezében.
Ádám Zoltán pere szerdán folytatódott, a Corvinus egyetemről kirúgott docens közvetlen felettese, a megbízott rektor és a kancellár is megjelent a bíróságon, ahol azt állították, az oktató elfogadhatatlan stílusban kommunikált és lejáratta az egyetem vezetését.
Hétfőn folytatódott volna a Corvinusról kirúgott docens munkajogi pere, de továbbra se kezdődött el az eljárás érdemi része.
A bírónő szerint már neki kínos, hogy haza kell küldenie a Corvinus korábbi megbízott rektorát.
Ha már úgyis minden egyetemista használja – titokban – a ChatGPT-t és a többi MI-t, akkor engedjük nekik, sőt biztassuk őket erre – gondolta két corvinusos oktató. A szabad Mi-használat azonban nem várt negatív tapasztalatokat eredményezett.
A Corvinusról kirúgott docens az általa indított munkajogi perben tett vallomást a bíróságon az egyetem vezetőjével folytatott levélváltásról.
A rangsor azt mutatja, hogy a felvételi rendszer változásai után az új struktúrában az egyetemek a hagyományos erősségeiket viszik tovább, a hallgatók érdeklődése pedig nem módosult érdemben: az intézmények presztízse és képzési kínálatának jellege határozza meg a felsőfokú oktatásra pályázók választását. A cikkben böngészhető a teljes intézményi és kari rangsor.
Ádám Zoltán volt az, aki korábban etikai eljárásokat kezdeményezett, miután kiderült, az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett sikeres vizsgát, miközben az illető a szabályok szerint elégtelent kaphatott volna csak az adott tárgyból, vagyis meg kellett volna buknia. A Corvinus is indított vizsgálatot, úgynevezett szabálytalansági eljárást, ennek a vége lett a kirúgás. Ádám a hvg.hu-nak azt mondta, munkaügyi pert indíthat. A Corvinus szerint a tavaszi etikai eljárások és a kirúgás között nincs kapcsolat.
Részletesen beszélt a Corvinus Egyetem docense arról, miként nyúltak egyetemi vezetők át a feje felett, és hogyan vizsgázhatott le egy diákja ezután úgy, hogy arra a mindenki másra is vonatkozó szabályok szerint nem lett volna módja. Három egyetemi vezető – köztük az azóta távozott rektor – ellen is folyt etikai eljárás, és bár első fokon mindegyiküket elmarasztalták, másodfokon már mindenkit felmentettek.
Először beszélt a Corvinus Egyetem lemondott rektora az intézmény vizsgabotrányáról, amely őt is érintette. Takáts Előd a Telexnek úgy értékelt, hogy igazából azért nincs is ügy, mert az etikai vizsgálatokban másodfokon már mindenkit – így őt is – felmentettek, amúgy pedig el kell különíteni “a jóhiszemű hibát az etikai vétségtől”. Ennél azonban súlyosabb az ügy, ráadásul a négyből még csak három etikai eljárás zárult le, de ebből kettő bírósági felülvizsgálata is zajlik.
Jogviták nehezíthetik a rektorválasztásokat. A Tokaj-Hegyalja Egyetemen nem jutottak dűlőre, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen a lex Mocsai játszhat a NER-kompatibilis jelölt ellenlábasai kezére. A Corvinus pedig felkészül a Takáts Előd utáni időkre.
A Corvinus tájékoztatást adott ki a hallgatóknak a támadásról, az ELTE egyelőre nem reagált.