Itthon hvg.hu 2017. március. 03. 18:14

KKM: Csiszár Jenő konzul így is szerény fizetéssel kell beérje

Hiába emelik meg a külszolgálaton lévő diplomaták fizetését, EU-s összehasonlításban még így is csak a 25. helyre elegendő a magyar diplomaták javadalmazása. De még a V4-es összevetésben is a magyar diplomaták viszik a legkevesebbet haza – közölte a minisztérium.

Mint arról beszámoltunk, a diplomáciai karrierjét ősszel megkezdő Csiszár Jenő örülhet legjobban az augusztus elsején hatályba lépő miniszteri rendeletnek, amely jelentősen, de különböző mértékben emeli a külszolgálaton lévő diplomaták, köztük Csiszár Jenő fizetését.

Ha a volt műsorvezető most foglalná el főkonzuli tisztségét Milánóban, havi bruttó 1 millió 955 ezer forintos illetményre számíthatna. Így viszont ősztől havi 2 millió 187 ezer forintos fizetést vihet haza.

Ez annak köszönhető, hogy 425 ezer forintról 475 ezerre nőtt a milánói állomáshely deviza-alapilletménye. Nagyköveteknél és főkonzuloknál ezt szorozzák fel 4,6-del, ami a legmagasabb fizetési kategória.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium a cikk megjelenése után reagált a fentiekre. Azt írták, az idén augusztus 1-jétől hatályos változások eredményeként a külképviseleteken dolgozó munkatársak átlagos jövedelemszintje kismértékben emelkedik. A fokozottabb differenciálás miatt a kollégák egy részének jelentősebben, másoknak kevésbé nő a fizetése, és vannak olyanok is, akiknél csökken a juttatás szintje.

Ezzel az intézkedéssel a magyar diplomaták javadalmazása EU-28-as összehasonlításban már nem a 27., hanem a 25. helyre lesz elegendő, és immár eléri a V4-ek másik három országa által alkalmazott juttatási szint kétharmadát.

A fizetés meghatározásakor az adott ország életszínvonala mellett az életkörülményeket, illetve a munka összetettségét és a külgazdasági és külpolitikai prioritásokat is figyelembe vették – írták.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.