Kiengedték a Magyarok Nyilai terrorszervezet cselekményei miatt elítélt Budaházy Györgyöt, aki házi őrizetben várhatja a másodfokú tárgyalást. Közben a tíz évre ítélt Ahmed H. szíriai terrorista továbbra is fegyházban várakozik.
Szabadlábon, diósdi otthonában várhatja a másodfokú ítéletet Budaházy György, akit tavaly augusztus 30-án első fokon 13 év fegyházra ítélt a Fővárosi Törvényszék az általa alapított Magyarok Nyilai nevű terrorszervezet által baloldali politikusok ellen elkövetett támadások miatt. A vád szerint Molotov-koktéllal támadtak meg MSZP- és SZDSZ-pártirodákat, képviselők lakásait. Nem úszta meg Hiller István akkori oktatási miniszter és Kóka János szabad demokrata frakcióvezető otthona sem. Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő miniszter vidéki házánál is robbantottak, míg Csintalan Sándort, a Hír Tv műsorvezetőjét félholtra verték.
Mindeközben Ahmed H. 10 év fegyházat kapott szintén első fokon, ő viszont előzetesben, a szegedi fegyházban várakozik a másodfokú ítéletre, még legalább két hetet. Őt a Szegedi Törvényszék a röszkei zavargásokban a határzár tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett tiltott átlépése és állami szerv kényszerítése céljából, személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetésével megvalósított terrorcselekmény bűntettében mondta ki bűnösnek, és 10 év fegyházbüntetésre ítélte.
Terrorcselekménnyel vádolt személyek kapcsán szinte példátlan, hogy valaki házi őrizetben várhatja a másodfokú döntést, főleg egy olyan elsőfokú ítélet után, mint Budaházyé, hiszen a 13 év fegyház fenyegetése csak még tovább növelheti a szökés, elrejtőzés veszélyét. Szikinger István, Budaházy György védője szerint azonban védence már bizonyította, hogy nem áll szándékában elszökni az ítélet elől, hiszen az augusztus 30-i ítélet után is házi őrizetben várakozott két hónapig.
Október végén azonban az ítélőtábla elrendelte az előzetes letartóztatást az első fokon hozott ítélet súlyosságára hivatkozva. Egy hónappal később Budaházyék új kérelmet adtak be a házi őrizetbe helyezés iránt, új körülményként jegyezve, hogy az első fokú ítélet utáni házi őrizetben töltött időszak bizonyítja, hogy a vádlott nem akar elmenekülni, hiszen akkor már megpróbálta volna. A kérelmet a Fővárosi Törvényszék felterjesztette az Ítélőtáblához, ahol elutasították, de Szikingerék nem hagyták annyiban és másodfokon már a Kúriához fellebbeztek. A Kúria egyetértett a kérelemmel és így hagyhatta el február 13-án az előzetest Budaházy György.
A Kúria döntése alapján Budaházy György tehát a korábbi házi őrizetben töltött időszakban bizonyította, hogy nem kíván elmenekülni. Ahmed H.-nak erre esélye sincs, hiszen a bíróság még ha akarná sem tudná házi őrizetbe helyezni a férfit, hiszen nincs állandó magyar lakcíme. Az mindenesetre nem megszokott ügymenet, hogy egy terrorcselekménnyel vádolt személy számára a bíróság lehetővé teszi, hogy házi őrizetben várja ki a másodfokú tárgyalást, főleg ilyen súlyos elsőfokú ítélet esetében.