Itthon HVG 2017. január. 26. 14:15

Momentum Mozgalom: hogyan tovább a NOlimpia után?

Az olimpiaellenes népszavazási kezdeményezéssel berobbanó Momentum Mozgalom jövőjéről írt a HVG.

A HVG által megszólaltatott elemzők megosztottak voltak a kérdésben: Kiszelly Zoltán politológus szerint veszélyes lenne, ha a MoMo csak a huszonéves korosztályra fókuszálna. Juhász Attila, a Political Capital ügyvezető igazgatója viszont úgy véli, épp az lehet a Momentum kitörési esélye, ha sikeresen célozza meg a politikai piac által eddig jóformán érintetlen közeget.

A HVG cikke arra is kitér, hogy miért lehet sikeresebb a Momentum más, a közelmúltban felbukkant civil kezdeményezéseknél. Török Gábor politológus szkeptikusan úgy nyilatkozott, hogy túl sok újdonságot nem lát az olimpia ügyével bemutatkozó mozgalomban.

Ezzel szemben Lakner Zoltán politológus úgy vélekedett: a MoMo jóval felkészültebb és szervezetebb, mint például a Haha vagy a Milla volt. Hasonlóan kardinális kérdésnek tűnik, hogy hosszú távon lehet-e értékválasztások nélkül politikát csinálni, mint ahogyan azt a Momentum állítja most.

És akkor még nem is beszéltünk arról, mi lesz, ha összejön a népszavazás kiírásához szükséges 138 ezer hiteles aláírás: végigvihető-e a kampány a kormány ellentámadásaival szemben?

A Momentum Mozgalomról bővebben az e heti HVG-ben olvashat!

hvg
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.