Itthon MTI 2016. október. 01. 10:15

Szijjártó nem hagyta szó nélkül, hogy valaki a magyar menekültpolitikát merte bírálni

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter levélben fordult Thorbjorn Jaglandhoz, az Európa Tanács főtitkárához, amiért a szervezet emberi jogi biztosa a magyar menekültpolitikát bírálta.

Nils Muiznieks, az ET emberi jogi biztosa a The New York Times amerikai napilap online kiadásában a magyarországi menekültpolitikát bíráló cikket közölt. Ebben a pozsonyi EU-csúccsal kapcsolatban azt írta: nem okozott meglepetést, hogy Magyarország az EU javaslatait leginkább elutasító országok egyike volt, a magyar kormány ugyanis már korábban is hozott olyan intézkedéseket, amelyek ellentétesek az emberi jogok tiszteletben tartásának és a jogállamnak az elveivel. Hozzátette: az emberi jogok szempontjának háttérbe szorítását a magyar kormány menekültpolitikája mutatja leginkább.

Nekiment Orbánéknak az ET emberi jogi biztosa a New York Times-ban

A magyarországi menekültpolitikát bíráló cikket közölt Nils Muiznieks, az Európa Tanács (ET) emberi jogi biztosa szerdán a New York Times online kiadásában.

Szijjártó Péter erre reagálva csütörtökön azt mondta, hogy az ET emberi jogi biztosának

"tudatlansága és Magyarország iránti gyűlölete elképesztő".

A külügyminiszter úgy látja, az ET emberi jogi biztosa azt az országot "támadja elképesztő hazugságaival", amely minden nemzetközi előírást betart. "Nils Muiznieks és elvbarátai a nemzetközi jogszabályok felrúgására, országhatárok megsértésére buzdítanak, ami káoszhoz és anarchiához vezet."

Hozzátette: a magyarok vasárnap "csattanós választ adhatnak Nils Muiznieks hazugságaira".

Szijjártó Péter a történtek miatt levélben fordult az ET főtitkárához, amelyben azt írja, a biztos egy olyan országot ítélt el, amely teljes mértékben és szigorúan tiszteletben tartja a menekültügyi és bevándorlási szabályokat. "A kormány célja Magyarország határainak és az EU tagállamainak védelme a nemzetközi alapszabályok megtartása mellett, hogy elkerüljünk egy kontrollálhatatlan helyzetet." 

A külügyminiszter kiemelte: különösen sajnálatos, hogy a biztos párhuzamot vont a jelenlegi migrációs hullám, valamint az 1956-os forradalom és szabadságharc menekültjei között. "Az utóbbi esetben az emberek az erőszak elől menekültek, békésen várva a döntést sorsukról a környező országokban, azok jogrendjét teljes mértékben betartva."

Hirdetés