Itthon hvg.hu 2016. augusztus. 31. 16:30

Nyomozás indult a menekültek elleni rendőri túlkapások miatt

Négy ügyben is nyomoz vagy nyomozott az ügyészség a menekültek elleni rendőri túlkapásokkal kapcsolatban - közölte az Átlátszó oknyomozó portál.

Sokba fog kerülni, ha nem költünk
Feltűnés nélkül lépett életbe az integrációs támogatás megszűnése már jó két hónapja. A hatások a szakemberek szerint még nem érzékelhetők, de az egyértelműen látszik, hogy Magyarországon sokkal nehezebb lesz menekültnek lenni, és ez szomorú következményekkel járhat. Tovább

Megerősítette a Központi Nyomozó Főügyészség, hogy eljárások indultak a szerb-magyar határkerítésnél elkövetett állítólagos rendőri túlkapások miatt - közölte az Átlátszó.

A portál szerint a négyből három alkalommal a helyi rendőrkapitányság tett feljelentést túlkapások gyanújával, egyszer pedig hivatalból járt el az ügyészség.

Két esetben a nyomozást felfüggesztették mert nem volt megállapítható az elkövetők személye, vagy nem volt egyértelmű bizonyíték arra, hogy rendőrök vagy katonák bántalmazták volna a menekültet.

Az egyik ügyben, amelyben még tart a nyomozás, a gyanú szerint a rendőrök május 23-án elfogtak három afgán és egy iraki állampolgárt, akiket bántalmaztak, majd átlöktek az ideiglenes biztonsági határzáron szerb területre.

Azzal az üggyel kapcsolatban is nyomoznak, amely szerint június 1-én a szerb-magyar határszakaszon a Holt-Tisza röszkei szakaszán több személy embercsempészek segítségével kísérelt meg Szerbiából Magyarország területére bejutni vízi úton, de egyikük a Holt-Tiszába fulladt. Gyanúsítottat még nem hallgattak ki.

Az Átlátszó a közelmúltban két tényfeltáró cikkben foglalkozott az elterjedt gyakorlatnak tűnő menekültverésekkel, amelyek miatt az ORFK „a magyar államhatár védelmét jogszerűen ellátó rendőrök elleni felelőtlen támadással” vádolta a portált.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.