Itthon hvg.hu 2016. július. 05. 10:37

142 diákot vittek orvoshoz kukoricacímerezés után

Évek óta járnak Battonyára címerezni székelyudvarhelyi középiskolások. Miután kiderült, hogy a megelőző napokban erős méreggel, szerves foszforsav-észterrel permetezték a kukoricát, a diákokat tömegesen vitték a környező kórházakba ellenőrzésre. De nem lett bajuk.

Székelyudvarhelyi középiskolások vettek részt "címerező táborozáson" Battonyán a múlt héten. Közülük 142 gyerek vasárnap – mint kiderült – erős idegméreggel permetezett kukoricásban végezte a munkát. Miután ez kiderült, kórházba szállították őket megfigyelésre Orosházára, Gyulára, Békéscsabára, Szegedre, Makóra, Szentesre és Hódmezővásárhelyre – adta hírül a Délmagyar helyi hírportál.

Mint kiderült, egyiküknek sem lett baja. A kukoricatáblát a megelőző napokban permetezték le komoly rovarirtóval, szerves foszforsav-észterrel.

A diákokat egy battonyai kollégiumban szállásolták el, oda hívták ki a mezőkovácsházi központi orvosi ügyeletet. Az ügyeletes orvos elrendelte, hogy a diákok alaposan fürödjenek meg, majd tanácsot kért, és végül több résztvevő közvetítésével az országos toxikológiai ügyeletes döntött úgy, hogy vigyék a diákokat kórházi megfigyelésre.

A 142 diákot egy betegszállító cég közreműködésével, három busszal és három betegszállító járművel vitték be.

A gyerekek kísérői elmondták, a székelyudvarhelyi diákok már tíz éve járnak rendszeresen Battonyára címerező táborba.

2014 nyarán kilenc címerező munkás súlyos baktériumfertőzéssel került kórházba. A leptospirózis, közismertebb nevén nádvágóláz hányingert, hasmenést és magas lázat okozott a Tiszaszőlősön, Tiszaburán, Kunmadarason és Ecsegfalván dolgozó munkásoknál.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.