Itthon MTI 2016. június. 13. 14:42

Schiffer elbúcsúzott, ma még volt egy sikerélménye - videó

Parlamenti munkája lezárásakor sikerélménynek tartja Schiffer András, az LMP távozó frakcióvezetője azon általa kezdeményezett határozati javaslat elfogadását, amely alapján Magyarország nem fogadja el, hogy az egyes szabadkereskedelmi egyezmények a nemzeti parlamentek beleegyezése nélkül akár ideiglenesen is hatályba lépjenek.

A határozat értelmében a kormánynak vétót kell emelnie, mind az USA és az EU között tárgyalások alatt álló, mind a Kanada és az Európai Unió között megkötendő egyezmények, illetve a szolgáltatáskereskedelmi egyezmény ellen abban az esetben, ha azok visszalépést jelentenének Európa számára bizonyos kérdésekben.

Schiffer András mai képviselőként utoljára tartott sajtótájékoztatóján európai jelentőségűnek értékelte az országgyűlési határozatot. 

Ide sorolta a környezet- és egészségvédelmet, a fogyasztóvédelmet, a munkajog valamint az emberi jogok garanciáit. Az is alapot ad egy egyezmény elutasítására, ha az antidemokratikus vitarendezési eljárást tartalmazna - fűzte hozzá. Arra a felvetésre, hogy az előterjesztését megszavazó politikai erők uniós vagy miniszteri szinten támogatják a szabadkereskedelmi egyezményeket, úgy reagált, hogy ennek ellenére az Országgyűlés határozata kötelezi a kormányt.  

Schiffer András kifogásolta ugyanakkor, hogy a kormánypártok tizenkettedik alkalommal sem vették tárgysorozatba az állambiztonsági múlt feltárására vonatkozó javaslatát, szerinte ez azt jelenti, hogy "a Fidesz nem kíván tárgyalni az aktanyilvánosságról". 

A politikus, aki augusztus 31-ével adja vissza országgyűlési képviselői mandátumát, társelnöki pozíciójáról pedig június 1-jén távozott, politikai tevékenységéről azt mondta, talán be tudták mutatni az elmúlt években, hogy a politika alapvetően hazaszeretetről és elvhűségről szól, és nem lehet megélhetési vagy meggazdagodási kérdés.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.