Elhalasztotta az ítélethozatalt szerdán a Kúria az egyiptomi buszbaleset ügyében. Az 5 évvel ezelőtti balesetben 11 magyar meghalt, többen egy életre megnyomorodtak, több gyerek a szüleit vesztette el. A magyar utazási iroda csak a nyaralásért fizetett pénz kétszeresét akarta kifizetni, ezért pereltek a túlélők.
Tizenegy magyar turista meghalt, huszonhét pedig megsérült abban a buszbalesetben, amely 2011. november 6-án történt az egyiptomi Hurghadában. Többen egy életre megnyomorodtak: volt, aki megvakult és agysérült lett, több olyan utasnak a végtagját kellett amputálni. Volt olyan család, ahol az apa meghalt, és csak a két gyerek élte túl a balesetet, és egy terhes nő is elhunyt a balesetben, akinek a férje megsérült. Az utasok kártérítési pert indítottak. Egy év után kaptak kártérítést az egyiptomi utazási irodától, a magyar irodától viszont egy fillért sem láttak. A Best Reisen iroda – a többi hazai irodához hasonlóan – a kártérítés összegét a befizetett összeg, vagyis a nyaralás árának kétszeresére korlátozta, ez nagyságrendileg 400 ezer forint.
A súlyosan megsérült utasok és rokonaik szerint ez nagyon alacsony összeg olyan sérülteknél, akiknek az egész életére kihat a tragédia, ezért életjáradékot szeretnének kicsikarni az utazási irodából, ahová befizették a nyaralást. 2014-ben tízen közülük pert indítottak a Best Reisen ellen. Keresetükben általában havi százezres nagyságrendű életjáradékot követelnek életük végéig. A PKKB 2015 februárjában már megállapította az egyik ügyben a Best Reisen iroda teljes kártérítési felelősségét, tavaly decemberben pedig így döntött a Fővárosi Törvényszék is.
A Kúria szerdán arról döntött, ez szabályos volt-e. Két per is volt szerdán, az egyiken egyetlen károsult ügyét tárgyalták, a másikon az összes többiét. A Kúria mindkét esetben június 22-ére halasztotta a döntést.
Az egyik férfi, aki a buszon utazott, a hvg.hu-nak azt mondta, a baleset utáni pár napra alig emlékszik, szinte állandóan erős bódító és fájdalomcsillapító gyógyszerek hatása alatt állt súlyos végtagi sérülései miatt. Ő az arcán is megsérült. Azt mondta, annak idején az utazási iroda semmiféle segítséget nem nyújtott nekik, sőt később is elzárkóztak mindenfajta tárgyalástól. Szerinte ez a per nem csak az anyagi kárról van szó, hanem arról, hogy megváltozzon a hazai utazási irodák felelősségvállalása.
A Best Reisen a baleset után nem sokkal csődvédelmet kért, azóta gazdasági tevékenységet végző társaságként működik, 2013 óta már nem szervez nyaralásokat.