A telefon vezette nyomra a rendőröket a meggyilkolt izraeli férfi ügyében, akit három hete köveztek halálra Tiszakécskén. A gyilkosai beismerő vallomást tettek. Azt mondják, nem akarták megölni, sőt még kirabolni sem a férfit, de megijedtek, amikor felkelt és mégis agyonkövezték.
Egy telefon vezettte nyomra a rendőrséget a 40 éves Ofir Gross meggyilkolásának ügyében. A férfi hányattatott utazásairól és rejtélyes haláláról apja először a hvg.hu-nak nyilatkozott a gyilkosság után pár nappal. A gyilkosságról most Szabó Vendel ezredes, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi főkapitány-helyettese nyilatkozott a Petőfi Népének. Kiderült, ogy nem csak Bács-Kiskun megyei rendőrök, hanem a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai is keresték azt az eltűnt izraeli férfit, akinek holttestét eltűnése után néhány nappal találták meg a rendőrök Tiszakécske központjában, egy romos házban. A gyilkosság a rendőrök szerint nagy valószínűséggel április 22-én este történt, az apa pedig már másnap értesítette a rendőröket. Harmadnapra már a nagykövetség is felvette a kapcsolatot a hatóságokkal. "A következő napokban kollégáim kétszer is találkoztak a fiatalemberrel. Az első jelzés alapján migránsnak nézték" - mondta a főkapitány-helyettes. A rendőrök mindenesetre elmondták az akkor már napok óta a vasútállomáson éjszakázó férfinek, hogy hol talál szállást a környéken, de ő továbbra is a az állomáson, illetve az apa információi szerint az azzal szemben lévő buszmegállóban maradt.
A vasútállomáson környékén sokan látták a férfit, több vendéglátóhelyen is megfordult, ahol nem sok mindent fogyasztott, de ezeken a helyen töltötte a telefonját, szerezte be a számára szükséges vizet. Azt, hogy miért maradt Tiszakécskén, senki sem tudta.
Bár még nem áll rendelkezésre a szakértői vélemény arról, hogy pontosan mikor halt meg a férfi, a jelenlegi adatok szerint április 22-én gyilkolták meg. Két gyilkosával, a 21 éves N. K.-val és a 19 esztendős S. E.-vel aznap este vasútállomás környékén, egy közeli vendéglátóhelyen ismerkedett meg. Mivel az izraeli férfi csak angolul beszélt, egy harmadik ember tolmácsolt köztük. A két fiatal szállást ajánlott az izraeli férfinak ott, ahol a börtönből nemrég szabadult N. K. körülbelül két hónapja húzta meg magát. Együtt mentek az Arany János utcai romos házhoz. A rendőrség szerint a két férfi elhatározta, hogy elveszik az izraeli értékeit. Megvárták, amíg az udvaron elalszik a hálózsákjában, majd odalopóztak és megpróbálták meglopni. Az izraeli férfi viszont felébredt, amitől a két tolvaj megijedt és elkezdték dobálni földön fekvő áldozatukat az udvaron lévő téglatörmelékkel. Vallomásuk szerint nem akarták megölni, sőt, nem is azért hívták oda, hogy kirabolják. A két gyilkos egy összeomlott házrészbe húzta a holttestet és törmelékkel letakarták. Az elrabolt értékek egy részét a Tisza-parton elásták, a férfi laptopját és egyik telefonját pedig eladták.
Később pont ez vezette a rendőröket a nyomukra. "Április 30-án a sokadik adatgyűjtést hajtották végre a kollégáim. Beszéltek egy férfival, aki miután képen látta az eltűntet, felismerte a férfit, fotóját ugyanis már látta egy telefonban, amit április 24-én egy általa megnevezett fiatalembertől csere útján „kapott” - mondta a Petőfi Népének a főkapitány-helyettes. Szerinte ez volt az átütő fordulat. A készülékről bebizonyosodott, hogy az izraeli férfi egyik telefonja. Megkeresték a férfit, akitől a telefont szerezte, ő mutatta meg, hogy hol van elrejtve a holttest. S. E. először azt mondta, hogy neki nincs köze a gyilkossághoz, de a rendőrök szerint hamar megtört és társát is megnevezte. "Aznap éjjel én magam közöltem az akkor már Tiszakécskén lévő édesapával és lánytestvérrel a szomorú hírt, és azt, hogy két gyanúsítottat elfogtunk" - tette hozzá Szabó Vendel. Az egyik férfinél kábítószergyanús törmeléket is találtak a rendőrök, az anyagot szakértők vizsgálják.