Gergely Zsófia
Szerzőnk Gergely Zsófia

Egyhangúan döntött a százhalombattai képviselő-testület arról, hogy megváltoztatja a Kiss Lászlóról elnevezett uszoda nevét és elfogadja lemondását a díszpolgári címről is. Ezeket az ülésüket megelőzve már maga a mesteredző kezdeményezte.

Ahogy arról a hvg.hu elsőként beszámolt, Kiss a testület összehívott ülését megelőzve lemondott a neki adott százhalombattai díszpolgári címről, és maga kérte, hogy a város változtassa meg a róla elnevezett uszoda nevét. Így már valódi döntéshelyzet nem volt, technikailag kellett rábólintani az erre vonatkozó előterjesztésre a szerda délutáni ülésen, amit a testület egyhangúan szavazott meg.

Az uszodáról már ma lekerült a felirat és Kiss több méteres arcképe, a létesítményt információink szerint ezután egyszerűen városi uszodának hívhatják majd.

A polgármesterhez írt levelében Kiss László a város iránt érzett felelősségre hivatkozott indokként – derült ki a testületi ülésen. „Ha valóban felelősséget érez a városért, akkor már az első pillanatban meg kellett volna tennie mindezt, már azzal együtt, hogy az alpolgármesterségről lemondott” – mondta az ülés után a hvg.hu-nak Szabó Attila DK-s képviselő.

A helyi politikus a testületi döntés után egy pávakék szalagot tett ki jelképesen az önkormányzat bejáratánál. Mint mondta, ez világszerte a szexuális bűncselekmények áldozatainak szimbóluma, ennek a kitűzésével azt szeretné jelezni, hogy Százhalombatta az áldozatok oldalán áll. "A politikusok felelőssége is, hogy minél több nemi erőszak kiderüljön, a mi felelősségünk is, hogy senki se merje az áldozatokat hibáztatni. Ha ezzel a figyelemfelhívással csak egyetlen elkövető kedvét vesszük el a nemi erőszaktól, már akkor is megérte" – mondta.

Közvetlenül az ülés előtt számolt be arról Vezér Mihály polgármester, hogy Kiss bocsánatot kért áldozatától – erről itt olvashat részletesen.

Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Már csak városi uszoda
hvg.hu
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.