Itthon hvg.hu 2016. március. 10. 06:18

Nyolc évig tartottak fogva egy asszonyt egy VIII. kerületi pincében

A magyar Josef Fritzl nem folytatott vérfertőző viszonyt áldozatával, "csak" megfosztotta nyugdíjától, és nyomorúságos körülmények között tartotta. Az idős nő, aki nyolc évig csak sejthette, hogy nappal van-e, vagy éjszaka, ma képtelen megszólalni, beszámíthatatlan állapotban van.

Nyolc évig egy VIII. kerületi pincében, egy sötét lyukban tartottak fogva egy asszonyt a nyugdíjáért – értesült a Blikk. A fogvatartók többen voltak, egyikük az idős nő családtagja volt.

Az asszony nyolc éven át azt sem tudta, nappal van-e, vagy éjszaka. Az őt fogva tartók épp csak annyit adtak neki enni, amennyi az életben maradáshoz kellett, és csak a legminimálisabb gondoskodást nyújtották neki. Nyugdíjából eközben egy fillért nem látott. Akkora trauma érte, hogy a mai napig képtelen megszólalni.

A fogságból nemrég szabadult asszonyt ma a családok átmeneti otthonának egyik dunántúli krízisközpontja gondozza. Az alapítványnál azt mondták, a nő beszámíthatatlan állapotban van, az ügyet pedig a rendőrség vizsgálja.

2008-ban az ausztriai Amstetten réme, Josef Fritzl által elkövetett bűncselekmény sokkolta a nemzetközi közvéleményt. Az osztrák férfi 24 éven át tartotta fogva saját lányát. Vérfertőző viszonyukból hét gyermek is született. Az osztrák Natascha Kampusch-t 10 éves korában rabolták el, majd nyolc évig egy pincében tartották fogva. Neki sikerült megszöknie a fogságból.

* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?

A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.