Itthon MTI / hvg.hu 2016. február. 17. 20:24

A Klik szerint a Teleki igazgatója félrevezet mindenkit, nincs is nyomásgyakorlás

Visszautasítja a Teleki Blanka igazgatójának "vádjait" a Klik, szerintük Pukli István félrevezeti a közvéleményt, mikor arról beszél, hogy az általuk elrendelt ellenőrzés valamilyen nyomásgyakorlás. Közleményük szerint a "diákok érdeke az első."

A Klik a napokban vizsgálatot rendelt el közérdekű bejelentés alapján a budapesti Teleki Blanka Gimnáziumnál, hogy maradtak-e el indokolatlanul órák február 3-án, mikor az iskola tanárai és diákjai is Miskolcra utaztak a Herman Ottó Gimnázium támogatói által szervezett tüntetésre. A Klik közleménye szerint az ügy végére akarnak járni, mert szerintük a diákok érdeke az első, és az iskolában minden mást megelőz.

Pukli István a Civil Közoktatási Platform ülésén.
MTI / Kovács Tamás

Szerintük Magyarországon mindenkinek joga van a gyülekezéshez és véleménynyilvánításhoz, a zuglói iskola tanárai is olyan demonstráción vesznek részt, amilyenen akarnak. Ez azonban álláspontjuk szerint nem jelenti, hogy ezt a gyermekek, a tanítás és a munkavégzés kárára tehetik. A Klik "politikai demonstrációnak" minősítette a tanárok, diákok és szülők miskolci felvonulását, szerintük az ezen való részvétel a gyermekek tanítását semmiben nem befolyásolhatja - zárul a Klik közleménye. Pukli István korábban jelezte, hogy az iskola jelezte minden érintett felé, hogy az esetlegesen elmaradó órákat pótolni fogják.

Az iskola vezetésétől számos dokumentumot bekértek, ami állítólag igazolhatja, hogy mindenkit tájékoztattak-e a tüntetéshez való csatlakozás körülményeiről, illetve az órák pótlásáról. Az "óriási mennyiségű" dokumentum összegyűjtésére mindössze párórás határidőt kaptak Pukli szerint. Olyan dokumentumot is bekértek, ami egyszerűen nem létezik, ugyanis a szülői értekezletekről nem készül jegyzőkönyv.

Szerdán az LMP, a Demokratikus Koalíció, az Együtt és a Magyar Liberális Párt arra szólította fel a kormányt, hogy ne zaklassák a február 3-ai miskolci pedagógusdemonstráción résztvevő tanárokat.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.