Itthon hvg.hu 2016. január. 14. 10:32

Újabb pert nyert a Fidesszel szemben a Helsinki Bizottság

A nem jogerős ítélet szerint a kormánypárt megsértette a civilek jó hírnevét, amikor azt állította egy közleményében, hogy "a nemzetközi spekuláns pénztőke politikai megrendeléseit teljesítő álcivil Helsinki Bizottság pofátlan módon a fekete-fehér adatokat is próbálja meghamisítani".

Első fokon pert nyert a Magyar Helsinki Bizottság a Fidesszel szemben, a bíróság kimondta: a párt megsértette a civil szervezet jó hírnevét, felszólították a Fideszt a jogsértés befejezésére és arra kötelezték őket, hogy nyolc napon belül adjanak ki helyreigazítást az MTI OS rendszerén keresztül. A Fővárosi Törvényszék ezen felül jelképes, egymillió forintos kártérítést is megítélt a szervezet javára. Az ítélet nem jogerős.

Túry Gergely

A Magyar Helsinki Bizottság jóhírneve és becsülete megsértése miatt adott be keresetet még tavaly júniusban a Fidesz egy májusi közleményét kifogásolva. "A nemzetközi spekuláns pénztőke politikai megrendeléseit teljesítő álcivil Helsinki Bizottság pofátlan módon a fekete-fehér adatokat is próbálja meghamisítani. Hazugságaikkal szemben a tény az, hogy 2014-ben a menedékkérők négyötöde, mintegy 35 ezer ember nem háborús övezetből érkezett Magyarországra, tehát megélhetési bevándorló volt" – írta a Fidesz közleményében.

Túry Gergely

A Helsinki Bizottság korábban hasonló ügyben már jogerősen pert nyert a Fidesszel és akkori szóvivőjével, Hoppál Péterrel szemben, aki hasonló állításokat fogalmazott meg sajtótájékoztatóján 2013 augusztusában. A Fidesz bocsánatot is kért a szervezettől.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.