Quaestor-döntés: mégsem engedik haza Tarsolyt és két társát
Mégis előzetes letartóztatásban marad a Quaestor-ügy három gyanúsítottja, Tarsoly Csaba alapító-tulajdonos és a brókercég két vezető tisztviselője, mert a Fővárosi Törvényszék kedden másodfokon, jogerősen megváltoztatta a Budai Központi Kerületi Bíróság korábbi, házi őrizetet elrendelő végzését – közölte a Fővárosi Főügyészség.
A törvényszék az ügyészség fellebbezésének helyt adva, annak indokaival egyetértve változtatta meg az elsőfokú bíróság döntését és fenntartotta mindhárom gyanúsított előzetes letartóztatását – közölte Bagoly Bettina ügyészségi szóvivő. Közölte azt is, ugyancsak ügyészségi indítvány alapján a bíróság meghosszabbította az előzetes letartóztatás idejét december 29-éig.
A törvényszék indoklása szerint továbbra is fennállnak a legszigorúbb kényszerintézkedést megalapozó okok, így a bizonyítás megnehezítésének, valamint a szökésnek és az elrejtőzésnek a veszélye.
Az első fokon eljáró Budai Központi Kerületi Bíróság szerdán szüntette meg a Quaestor-ügy három gyanúsítottjának előzetes letartóztatását, ám mivel a végzés ellen az ügyészség fellebbezett, a gyanúsítottak a másodfokú, jogerős döntésig sem mehettek haza.
A Quaestor-ügy három gyanúsítottjának előzetes letartóztatását március 29-én rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság, a döntést később a Fővárosi Törvényszék helybenhagyta.
A jegybank március 10-én részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét és felügyeleti biztost rendelt ki a céghez a társaságnál észlelt szabálytalanságok miatt. Előző este a Quaestor-csoport kötvénykibocsátó cége, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett.
A jegybank vizsgálata szerint a kft. 210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd forintnyi fiktív kibocsátás lehet. A kötvényeket a csoport értékpapír-kereskedő cége forgalmazta. Az ügyben a nyomozás március 11-én indult el.