Deutsch Tamás, a Magyar Paralimpiai Bizottság átmeneti elnöke szerint nem lenne "normális megközelítés", ha a parasportolók és az épek ugyanannyi pénzt kapnának, mert az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy mindenben egyenlők.
Nem felháborító, hanem felháborítónak beállított dolgok hangzottak el a Magyar Paralimpiai Bizottság körüli botrányban – mondta Deutsch Tamás, az MPB alelnöke, aki átmenetileg a bizottság elnöki tisztét is ellátja, a Magyar Narancsnak adott interjújában. Közölte, nem indul az MPB elnöki posztjáért, de nem akar lemondani az alelnökségről.
Deutsch azt mondta, sokan huszadinformációk alapján ítélkeztek az ügyben, és szerinte egyáltalán nem volt sok Gömöri Zsolt elnök nettó 428 ezres fizetése. Deutsch tagadta, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság és az MPB között rossz lenne a viszony, bár tény, hogy van köztük egy vita arról, hogy elég-e a parasportolók támogatására a Gerevich-ösztöndíj, mint forrás, amelyet azonban egyelőre nem fizettek ki. Deutsch szerint ez normális, mert a MOB csak április-júniusban kapja meg az ösztöndíjhoz szükséges pénzt.
Deutsch mindazonáltal hozzátette, nagy az aránytalanság "az épek és a fogyatékosok rendelkezésére álló ösztöndíjkeret között", noha "nem az egyenlősdi híve".
Hozzátette, szerinte rossz megoldás, ami még Gyurcsány Ferenc sportminisztersége alatt lett bevezetve, miszerint az ép és a fogyatékkal élő sportolók ugyanannyi pénzt kapjanak az olimpiai érmekért, mert mint mondta, szerinte "az egyenjogú az nem egyenlő. Ha valami egyenjogú és egyenlő esélyt kell neki biztosítani, az nem azt jelenti, hogy mindenben egyenlő" – fejtegette. Szerinte az a "normális megközelítés", ha a paralimpikonok az ép sportolók juttatásának 70 százalékát kapják meg.
Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy Gömöri után egy volt parasportoló legyen az MPB elnöke, Deutsch azt mondta, "azt egy politikai rózsapatronnak gondolom, hogy jaj, mennyi fideszes politikus van a különböző sportszervezetekben". Hozzátette, "szimpla marhaságnak" gondolja, hogy az emberek azt hiszik, hogy ha valaki pártpolitikus, akkor kézivezérlik. Deutsch szerint rosszul és torzan értelmezik az emberek azt is, hogy Kocsis Máté lett a kézilabda-szövetség elnöke, mert a politikus is vezető.