2015. június. 28. 20:05 Bárdi Bálint Utolsó frissítés: 2015. június. 28. 20:04 Itthon

A szegedi határrendészeten indult meg egy afgán nő szülése

A szerdai Szeged környéki razzia során közel 1000 menedékkérőt gyűjtött össze a rendőrség a röszkei idegenrendészeti előállítóba, a túlzsúfoltság és az egyéb körülmények miatt volt is feszültség az ideiglenes állomáson. Vasárnapra sikerült minden menedékkérőt regisztrálni, forrásunk szerint most nyugodt a helyzet. És még egy afgán kisbaba is a világra jött!

A Röszke mellett hangárban – hivatalos nevén idegenrendészeti előállítóban – dolgozó forrásunk szerint az intézmény csütörtökön majdnem elérte befogadóképességének határát, vasárnapra viszont javult a helyzet, mivel folyamatosan zajlott a menedékkérők regisztrációja és tábori elhelyezése.

A röszkei hangárt a tél vége óta használja a rendőrség. A létesítményben állandóan körülbelül 200 menedékkérő tartózkodik, fürdési lehetőség állítólag nincs, de 5 óránként ételt osztanak a rendőrség munkatársai. Az itt dolgozók feladata a hazánkba illegálisan érkezők regisztrációja, előzetes orvosi és pszichológiai vizsgálata, majd továbbítása az idegenrendészeti, menekültügyi szervek, végül valamelyik befogadó tábor felé.

A hangárban dolgozó forrásunk szerint a vasárnapi nap híre, hogy egy afgán nőnél a szegedi határrendészet kirendeltség épületében indult meg a szülés, onnan mentőautóval szállították kórházba. Menedékkérők korábbi beszámolói szerint körülbelül egy hónapba telik, míg az Afganisztánból indulók eléri a szerb-magyar határ. A kismama tehát lehetséges, hogy 8 hónapos terhesen indult útnak.  Egyébként a zöldhatáron keresztül, a háborús viszonyok elől menekülő nők között egyáltalán nem szokatlan a kisbabákkal érkezők, forrásunk szerint körülbelül egy hete egy anya és 5 napos csecsemője érkezett be hozzájuk.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.