Itthon hvg.hu 2015. május. 21. 15:05

Deutsch: Drágáim, Magyarország sosem volt multikulti

Orbán Viktor szavait visszhangozta Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő a Facebookon. Szerinte Magyarországon kulturális különbségek voltak, de ennek semmi köze a multikulturalizmus liberális eszméjéhez, ami éppen most "bukik meg látványosan". Még Európa sem volt soha multikulti - írta.

Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő egyet ért Orbán Viktor miniszterelnökkel abban, hogy Magyarország sosem volt multikulturális társdalom.

Orbán kedd délután az Európai Parlamentben a magyar kormány menekültkérdéshez való hozzáállásáról szóló vitán fejtette ki előbbi nézetét.

Válaszul sokan példálóztak a Trianon előtti soknemzetiségű Magyarországról szóló statisztikákkal. A hvg.hu publicistája is amellett érvel, hogy Magyarországot mindig is a sokszínűség jellemezte, bár a magyarság sokat tett ez ellen.

Fülöp Máté

Deutsch azonban nem ért egyet velük, mint csütörtöki Facebook-posztjából kiderült. Felvezetésként azt írta, "a 'liberálisok' napok óta "lelkesülten hadoválnak arról, hogy Magyarország történelmileg multikulti ország volt".

"Drágáim, a multikulturalizmusnak pontosan annyi köze van az európai és így a magyar történelmen is végighúzódó kulturális különbségekhez (ami a viselkedésben, a nyelvben, a szokásokban, az öltözködésben, a hitvilágban, a szociális struktúrában, a nemzeti- és etnikai hovatartozásban nyilvánult meg), mint Gizikének a gőzekéhez" – fogalmazott.

Sem Európa, sem Magyarország nem volt multikulti, mert a multikulturalizmus egy alig néhány évtizeden találmány, "és éppen manapság bukik meg látványosan" – írta a fideszes EP-képviselő.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.