Államtitkári juttatások illetik meg Szili Katalint a Miniszterelnökségen, vagyis havi közel egymillió forintos fizetést kap – derül ki a Miniszterelnökségnek egy közérdekű adatigénylésre adott válaszából.
Havi közel egymillió forintért dolgozik a Miniszterelnökségen Szili Katalin, volt MSZP-s képviselő és köztársaságielnök-jelölt – közölte a Miniszterelnökség a Vastagbőr blog közérdekű adatigénylésére válaszként.
Az, hogy a volt szocialista politikus a Miniszterelnökségen dolgozik, még március közepén derült ki, amikor Kiss László MSZP-s politikus ezt megemlítette a parlamentben, majd az MTI kérdésére Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője megerősítette, hogy Szili miniszterelnöki megbízottként tevékenykedik, és "Orbán Viktor megtiszteltetésnek tartja, hogy együtt dolgozhat vele".
A Miniszterelnökség most adott válaszában pontosította Szili Katalin megbízását, aki mint kiderült, 2015. március elsejétől dolgozik miniszterelnöki megbízottként, megbízatása pedig "a Kárpát-medencei autonómiatörekvésekkel, valamint a társadalmi, politikai és civil szervezetek autonómiakoncepcióival kapcsolatos – a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárságával együttműködésben történő – koordinációs feladatok ellátására, továbbá az európai uniós és nemzetközi szervezetekkel történő kapcsolattartásra terjed ki az autonómiatörekvések vonatkozásában".
A Vastagbőrnek adott válaszból kiderül, miniszterelnöki megbízottként Szilit "államtitkári juttatások" illetik meg, vagyis havonta 997 200 forintot kap bruttó, ezen kívül pedig telefon- és internet-használati jogosultság illeti meg, a külföldi utazással és külföldön tartózkodással kapcsolatos juttatások, illetve szükség esetén egészségügyi ellátás.
Szili Katalin korábban az MSZP alapító tagja, majd éveken keresztül az MSZP parlamenti képviselője volt, 2000 és 2004 között pedig a párt országos elnökhelyettese is. 2002-ben házelnökké választották, ezt a posztot 2009-ig töltötte be, amikor lemondott a tisztségről, hogy aktívabban részt tudjon venni pártja, az MSZP ügyeiben.
2005-ben Sólyom Lászlóval szemben az MSZP kongresszusa őt jelölte a köztársasági elnöki posztra. 2010-ben az önkormányzati választások után kilépett az MSZP-ből, és megalakította a Szociális Unió nevű pártot, amely később Közösség a Társadalmi Igazságosságért nevet vette fel.