2015. március. 11. 20:11 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 11. 20:07 Itthon

Kocsis Mátéék a "megélhetési bevándorlók okozta problémákról" tárgyaltak

A Fővárosi Rendészeti Egyeztető Fórum a "megélhetési bevándorlásról" egyeztetett. Megállapították, hogy "drasztikusan" növekedett a Magyarországra érkezők száma, a kérelmezők nagy része pedig nem politikai üldözött.

A "megélhetési bevándorlók" okozta problémákról tárgyalt a Fővárosi Rendészeti Egyeztető Fórum szerdán - tudatták a résztvevők az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a fórum résztvevői - többek között Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnok, Bucsek Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya, Végh Zsuzsanna, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatója, Földes Gyula, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgató-helyettese és a rendészeti szervek vezetői – egyeztettek a bevándorlás kérdésének aktuális helyzetéről, illetve a Budapestet érintő főbb problémákról.

A résztvevők a Magyarországra érkezők számának drasztikus növekedését állapították meg, rámutatva arra, hogy az ország 2014-ben Európában - Németország, Svédország, Olaszország és Franciaország után - már az ötödik volt a benyújtott menedékjogi kérelmek mennyiségi rangsorában. A kérelmezők nagy része nem politikai üldözött, hanem megélhetési bevándorló - értékeltek. Kitértek arra is, hogy csak a Magyarországon menedéket kérők száma 2012 óta a húszszorosára nőtt, és idén már 29 ezren adták be kérelmüket. 

Ha ez a tendencia folytatódik, a menedékjogot kérelmezők száma meghaladhatja akár a százezret is 2015-ben - derült ki a fórumon, ahol az is elhangzott: a menekültek növekvő száma egyre nagyobb anyagi terhet is jelent, Magyarország pedig sem az ellátásokat, sem a munkahelyeket nem képes ilyen mértékben biztosítani.

A résztvevők szigorításokat tartottak szükségesnek a hazai és az európai bevándorláspolitikában, utalva arra: a helyzet hosszú távon társadalmi, kulturális, közbiztonsági konfliktusokat okozhat.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.