Itthon hvg.hu 2015. január. 30. 19:57

Mennyiért adta ki Orbán Ráhel közleményét az MTI?

Közérdekű adatigényléssel fordultak a Magyar Távirati Irodához Orbán Ráhel pénteki közleményével kapcsolatban, a miniszterelnök lányának ugyanis elvileg 11 ezer forintot kellett fizetnie a két mondatos közleményéért.

Közérdekű adatigényléssel fordult az MTI-hez Vida Tamás az Átlátszó Ki Mit Tud adatigénylő oldalán keresztül Orbán Ráhel pénteki közleményével kapcsolatban. A miniszterelnök lánya ugyanis a Magyar Távirati Irodán keresztül tette közzé közleményét, amelyben azt írta, jogsértő módon a családi nyaralásairól készül képek kerültek ki az internetre.

Az MTI-hez elküldött közérdekű adatigényléssel az Orbán Ráhel és az Üzleti Sajtószolgálat közötti szerződés másolatát szeretnék megszerezni, amely a közlemény kiadásáról szól, az MTI-OTS (Üzleti Sajtószolgálat) ugyanis hivatalosan "üzleti vállakozások, cégek, intézmények közleményeit, tájékoztatóit, meghívóit, állásfoglalásait közli", de ennek megszabott ára van.

Az MTI honlapja szerint 600 leütésig (szóközökkel együtt) a sajtóközleményeket 11 ezer forintért teszik közzé, Orbán Ráhel közleménye pedig szóközökkel együtt 269 karakterből állt,vagyis elvileg ennyit kellett, hogy fizessen a hírügynökség szolgáltatásáért.

Tavaly júniusban az MTI Országos Sajtószolgálatán keresztül tette közzé Barcza György, a Napi Gazdaság akkori főszerkesztője, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) jelenlegi vezetőjének közleményét. Akkor a Vastagbőr blognak válaszolva az MTI azt írta, "kizárólag társadalmi szervezetként bejegyzett civil szervezeteknek" biztosítják az Országos Sajtószolgálat használatát, bár a szabályzat szerint közéleti személyiségek, valamint magánszemélyek is tehetnek közzé állásfoglalást, ha róluk hírek jelentek meg különböző médiumokban.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.