2014. szeptember. 20. 08:14 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 20. 08:42 Itthon

Lesz, vagy nem lesz tényleges életfogytig tartó büntetés?

Az Alkotmánybíróság kedden kezdi meg annak a beadványnak a tárgyalását, amely szerint a tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetés sérti az Emberi jogok európai intézményét.

Bitskey Botond, az Alkotmánybíróság főtitkára a Magyar Nemzetnek elmondta, hogy az Alkotmánybíróság a jövő héten megkezdi a szegedi tábla beadványának tárgyalását, és hamarosan döntést is hoz. A Szegedi Ítélőtábla fellebbviteli tanácsa áprilisban helyt adott a bátmonostori hármas gyilkosság néven ismertté vált bűnügy egyik védői kérelmének, a pert felfüggesztette, és az Alkotmánybírósághoz fordult, mert a büntetőtanács álláspontja szerint a régi és a múlt év közepétől hatályos új büntető törvénykönyv sértheti az Emberi jogok európai intézményét, amelyet idehaza 1993-ban iktattak be a jogrendszerbe - írta a lap.

A Magyar Nemzet kitér arra, hogy az Európai Jogok Európai Bírósága tavaly májusban elmarasztalta Magyarországot a büntetési tétel alkalmazása miatt. Az újság úgy értesült, hogy az igazságügyi tárca már korábban megkezdte egy új jogszabály kidolgozását, amely az államfő kegyelmezési jogát is figyelembe véve összhangot teremt a hazai és az európai rendelkezések között.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.