2014. szeptember. 18. 17:03 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 18. 17:04 Itthon

Száz helyet előzött a Semmelweis az orvosi egyetemek között

Jelentősen előre lépett a Semmelweis Egyetem az orvostudományi intézmények rangsorában.

Mintegy száz hellyel javította előző évi pozícióját és a magyar intézmények között a legjobb helyen végzett a budapesti Semmelweis Egyetem az élet- és orvostudományi területen felállított nemzetközi rangsorban - közölte a felsőoktatási intézmény csütörtökön. 

Mint írták, a most publikált QS World University Rankings 2014/15 élet- és orvostudományi területet érintő rangsorban a tudományterületenkénti listán a Semmelweis Egyetem a 253. helyen áll az összpontszám alapján. Az intézmény mintegy száz hellyel előrébb került a múlt évhez képest, és ezzel a magyar intézmények közül a legjobb helyen végzett. A Semmelweis Egyetem pontszáma legnagyobb mértékben az összpontszám 40 százalékát adó akadémiai és a munkáltatói hírnév tekintetében emelkedett. 

Az elismert nemzetközi rangsor készítői négy szempontot vesznek figyelembe a listák összeállításánál: az intézmény hírnevét a tudományos szférában, a munkáltatói véleményeket (kérdőív alapján), az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakoriságát, valamint az idézettségre utaló bibliográfiai indikátort - írták. 

A londoni székhelyű Quacquarelli Symonds cég 2004 óta készíti el a felsőoktatási intézmények világrangsorát. Az összesített 2014/15-ös rangsorban négy magyar egyetem szerepel: a Szegedi Tudományegyetem, az ELTE, a Corvinus és a Debreceni Egyetem. A cég ezzel párhuzamosan állítja össze az említett tudományterületenkénti rangsorokat is többek között mérnöki és műszaki, társadalomtudományi, valamint élet- és orvostudományi területeken. A Semmelweis Egyetem - orvos- és egészségtudományi szakegyetemként - ez utóbbin szerepel.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.