Itthon hvg.hu 2014. szeptember. 09. 12:40

A fotóst vádolja a kormányhivatal a Várkert Bazárnál készült szenzációs kép ügyében

Elképesztő magyarázattal állt elő a fővárosi kormányhivatal, amikor megpróbálta megmagyarázni, hogy miként születhetett a Várkert Bazár másodszori átadása idején készült szürreális Népszabadság-fotó. A fotós, Teknős Miklós szerint nem mondanak igazat.

A Népszabadság fotósa, Teknős Miklós a hibás a fővárosi kormányhivatal szerint amiatt, hogy ez a Várkert Bazárnál lőtt zseniális kép megszületett:

A fénykép múlt hét kedden készült a Várkert Bazár másodszorra is megrendezett átadó ünnepségén, és kitűnően látszik rajta, hogy a felújítással még mindig nem végeztek.

A Vastagbőr című blog amiatt kereste meg a fővárosi munkavédelmiseket, hogy a képen látható munkafolyamatok megfelelnek-e a munkavédelmi előírásoknak. A fővárosi kormányhivatal erre azt a meglepő választ adta, hogy a fotóbeállítás kifejezetten a fotós kérésére készült, ráadásul azzal is megvádolták Teknős Miklóst, a Népszabadság munkatársát, hogy a munkásoknak azt mondta, magáncélra készíti a képet, és extrém helyzetet szeretne lefotózni. Vagyis nem is csináltak volna ilyen mutatványt, ha a fotós nem kéri.

Felhívtuk Teknős Miklóst, aki azt mondta, hogy természetesen nem beállított fotóról van szó, hanem a munkások spontán megoldással próbáltak megszerelni valamit egy szűk aknában, ahová lehasalva nem értek volna el. A munkások látták a fotózást, és többször is leeresztették kollégájukat, egészen addig, amíg meg nem oldották a problémát, így egy egész sorozat készült a szerelésről – mondja Teknős, aki szerint az sem igaz, hogy azt mondta volna nekik, magáncélra fotóz, ellenben a szerelés végén odament, kezet rázott a munkásokkal, bemutatkozott és azt is elmondta, melyik lapnak dolgozik. A fotós attól tart, hogy utólag vették rá a munkásokat, hogy ezzel az inkorrekt fotós verziójával előálljanak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.