2014. július. 01. 13:40 MTI Utolsó frissítés: 2014. július. 01. 14:06 Itthon

Miskolci Jobbik: hűtlen kezelés, ha nem teszik ki az önkormányzati lakások bérlőit

A miskolci Jobbik hűtlen kezelés miatt tesz feljelentést azért, mert a városvezetés nem bontotta fel a szerződést az olyan önkormányzati lakásbérlőkkel, akik nem tartották tisztán az ingatlant. A Jobbik szerint ez már hűtlen kezelés.

A Jobbik miskolci szervezete feljelentést tesz hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen, mert szerintük a miskolci városvezetésnek régen fel kellett volna bontania a bérleti szerződését azoknak, akik önkormányzati ingatlanokat tettek tönkre – közölte Jakab Péter, a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és miskolci alelnöke, miskolci önkormányzati képviselője kedden sajtótájékoztatón.

A politikus, aki egyúttal a Jobbik miskolci polgármester-jelöltje is, egy hatályos rendeletet idézve úgy fogalmazott: fel kell bontani a lakásbérleti szerződést, ha a bérlő nem tartja tisztán az ingatlant, nem tartja be az együttélés szabályait, nem fizeti a közüzemi számlákat, lopja az áramot vagy illegális lakót fogad be. A rendelet szerint ha ezek közül csak egy megvalósul, az önkormányzatnak nem lehetősége, hanem kötelessége felbontani a szerződést – tette hozzá. Jakab Péter szerint "fizessen az, aki a kárt okozta, és az, aki hagyta".

Az önkormányzati képviselő szerint a Jobbik ősztől nemcsak az ingyenes gettófelszámolást hajtja végre, de az azt akadályozók elszámoltatását is, ennek érdekében már most feljelentést tesznek hűtlen kezelés miatt.

A miskolci közgyűlés májusban, a többségben lévő Fidesz–KDNP-frakció előterjesztésére fogadott el egy olyan rendeletet, amelynek értelmében a város "szégyenfoltjait" megszüntetik, ez a miskolci "gettók, nyomortelepek" teljes körű felszámolását jelenti. Mindazok, akik hajlandók elhagyni a tartós lakhatásra, gyermeknevelésre alkalmatlan házakat, és a város közigazgatási határán túli településeken vesznek új, magasabb komfortfokozatú ingatlant, azoknak kétmillió forintot kapnak, ugyanakkor a vásárolt házat öt évig nem adhatják el.

A nyomortelepek tervezett felszámolása miatt az elmúlt héten cigányszervezetek felhívására demonstrációt is tartottak több száz ember részvételével.

Hirdetés