Itthon hvg.hu 2014. május. 29. 10:37

Mégsem adják át Orbán szülinapján a megszállási emlékművet?

A Népszabadság csütörtöki számában azt írja, hogy május végéről június közepére halaszthatják a Szabadság téri német megszállási emlékmű felállítását, de a kormány azt közölte, hogy még mindig a szombati átadásról szóló kormányrendelet érvényes.

A belvárosi szocialista képviselő Pásztor Tibor szerint abból, hogy június közepéig meghosszabbították a Szabadság téri megszállási emlékmű építésére kiadott területfoglalási engedélyt, arra lehet következtetni, hogy akár heteket is csúszhat a vitatott szobor avatása – írja a Népszabadság csütörtöki száma.

A kormány tavaly szilveszterkor megjelent rendelete szerint a Szabadság téri emlékművet eredetileg március 19-én, a német megszállás évfordulóján adták volna át, majd az építkezés befejezésének dátumát a kormány május 31-re módosította – emlékeztet a lap. A Népszabadsággal szerdán a Kormányzati Kommunikációs Központ azt közölte, hogy a kormány döntése változatlan, az eddigi kormányhatározat érvényes, azaz május 31. az emlékmű felállításának a hivatalos határideje. Arról viszont nem adtak infót a lapnak, hogy lesz-e netán a napokban kormányülés, amely érintheti a témát.

A lap azt egyébként nem tartja valószínűnek, hogy május 31-én adják át a szobrot, mert aznap van a miniszterelnök születésnapja, és ez "olaj lenne a tűzre". Azt is megkérdezték a kormánytagoktól a napilap újságírói, hogy kaptak-e már meghívót az avatásra, de azt mondták, nem kaptak.

A szoborcsoport ellen hetek óta tiltakoznak a helyszínen azok, akik úgy vélik, hogy történelemhamisítás olyan szobrot készíteni, amely a második világháborús Magyarországot az ártatlan Gábriel arkangyalként ábrázolja.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.