2014. április. 05. 11:52 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 05. 11:51 Itthon

Leállíthatatlan fideszes e-maileket tett szóvá a TASZ

A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) kérdéssel fordult a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH), hogy megtudja, hogyan lép fel a Fidesz kéretlen üzeneteivel, az sms-ekkel és e-mailekkel szemben.

A jogvédő szervezet adatvédelmi programvezetője szombaton az MTI-vel közölte: azt követően fordultak adatigényléssel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH), hogy a jogsegély szolgálatukhoz beérkezett információk szerint a Fidesz leállíthatatlanul küldözgeti e-mailjeit olyanoknak, akik soha nem adták meg elérhetőségüket a pártnak, és ezt az érintettek jelezték is a TASZ-nak.

Hídvégi Fanny jelezte: véleményük szerint a NAIH is tud a feltételezhető jogsértésről. Az adatigénylés keretében egyebek között azt kérdezik a hatóságtól, hogy hány bejelentés érkezett a NAIH-hoz arról, hogy a Fidesz, a kormány vagy a Civil Összefogás Fórum kéretlen leveleket küld. Kíváncsiak arra is, hogy az információs törvény alapján milyen intézkedéseket tett a NAIH az ilyen ügyekben.

Továbbá: indított-e a NAIH hatósági eljárást a Fidesz, a kormány vagy a CÖF adatkezelési gyakorlata kapcsán akár email címek kezelése akár más ügyben? Arra kérik a hatóságot, hogy ezekre a kérdésekre a  békemenetre és Fideszt támogató nagygyűlésre meghívó sms-ek tekintetében is válaszoljon.

Hídvégi Fanny közölte: jogsegély szolgálatuknál egy panaszos azt kifogásolta, hogy a rezsicsökkentéses aláírásgyűjtés óta napi rendszerességgel kap e-maileket a Fidesztől, pedig nem is írt alá semmit. Mások a békemenetre kaptak kéretlenül meghívást, illetve a Fideszt támogató rendezvényre hívó sms-t is kapnak olyanok, akik megtiltották a mobilszolgáltatóknak, hogy számukat ilyen célra kiadják.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?