Döntött a Kúria: nem rejtőzködhet Bige László
Nem sértette meg az adatvédelmi szabályokat az, ahogyan Bige felkerült a Forbes 2020-as gazdaglistájára, mondta ki a Kúria, ami a TASZ szerint az egész magyar sajtó szabadsága szempontjából fontos.
Nem sértette meg az adatvédelmi szabályokat az, ahogyan Bige felkerült a Forbes 2020-as gazdaglistájára, mondta ki a Kúria, ami a TASZ szerint az egész magyar sajtó szabadsága szempontjából fontos.
A szuverenitásvédelmi törvény és a Szuverenitásvédelmi Hivatal pusztán politikai propaganda, a kormány célja, hogy az aktív polgárok fenyegetve érezzék magukat. Az elnyomással szemben két eszközünk is van: példát mutatunk másoknak azzal, hogy nem hagyjuk elhallgattatni magunkat, és civil partnereinkkel együtt, közösen cselekszünk. A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatójának írása.
A TASZ jogvédő szervezet szerint a rendőrség most már nem a saját feladatára koncentrál, és nem magyarázták meg, miért zárták le a Király lépcső tetejét pénteken a tüntetők előtt.
A legtöbb eljárást garázdaság és hivatalos személy elleni erőszak miatt indította a rendőrség a diákok ellen.
A fiú családja a TASZ ingyenes jogsegélyszolgálatán keresztül kért segítséget, most másodfokon is megnyerték a pert.
A szervezet korábbi ügyvivője szerint a jogvédőknek nem feladatuk minősíteni a tiltakozás okát.
Jogvédő civil szervezetek felajánlották a segítségüket, hátha a kormány nem tud megbirkózni a korrupció felszámolásával és az igazságszolgáltatás függetlenítésével.
Tudatos munkával fel lehet lépni az álhírek ellen. Szerzőnk, a TASZ ügyvezető igazgatója szerint a bennünk rejlő értékekre építve lehetséges formálni az attitűdöket. Ennek igazolására beszámol egy nemrég lezajlott, sikeres projektről. Vélemény.
Ha feltesszük a kérdést, hogy mit csinál valójában egy jogvédő, a válasz az, hogy bármit, amivel előmozdítja emberek jogainak érvényesülését. Ha kell minisztériumokba jár egyeztetni vagy részletes alkotmánybírósági beadványokat ír, de ha arra van szükség, akkor segít egy tüntetés megszervezésében. Az elmúlt 28 évben, mióta működik a TASZ, mi is hatalmas utat jártunk be: elfogadtuk, hogy a parlamenti többség nem kíváncsi ránk, ezért a bíróságon és az emberek mellett küzdünk jogaik érvényesülésért.
Miután a Nemzetbiztonsági Bizottság nem engedte, hogy megvizsgálhassák, valóban lehallgatta-e valaki Hüttl Tivadar és Jávor Benedek beszélgetését, az Emberi Jogok Európai Bírósága mondta ki: Magyarországon nincs független kontroll a titkos megfigyelések felett, és hatékony jogorvoslat sincsen, ha valaki jogsértéssel szembesül.
A politikától különböző mértékben lehet függetlenedni, de lehet változás, ha a többség elhiszi, hogy mindenhez joga van, és tesz is azért, hogy legyen – írja a hvg360 új cikksorozatában a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatója. Kapronczay Stefánia az emberi és a polgári jogok érvényesítésének lehetőségeit, a tiltakozás használható eszközeit, külföldi példáit mutatja be, a reménytelenségről szóló történetek helyett a lehetőségek narratíváját szeretné építeni. Ez a projekt bevezető írása.
Faur Anna egyike volt azoknak, akik élesen bírálták az intézmény a 2020-as modellváltását.