Az országgyűlési választások előtt alig több mint egy héttel a Fidesz stabilan, 33 százalékkal vezet a teljes népesség, 51 százalékkal a biztosan szavazók körében a Századvég felmérése szerint. A Jobbik tovább erősödött, egyre jobban megközelíti a baloldali pártszövetséget, az LMP jelenleg is a parlamenti bejutási küszöb határán mozog.
A Századvég legfrissebb kutatása szerint a bizonytalan szavazók aránya tovább csökkent, jelenleg már csak a választókorúak 27 százaléka tartozik ebbe a csoportba.
A Fidesz–KDNP támogatottsága felmérésük szerint stabil január óta (33 százalék a teljes népesség körében), azaz az Orbán Viktor vezette kormánypártok a március végi eredmények tanúsága szerint jelentős előnnyel fordulhatnak a kampány utolsó hetére. A biztos szavazó pártválasztók körében a Fidesz–KDNP támogatottsága 51 százalékos.
A baloldali közös listát támogatók aránya tovább csökkent, jelenleg a választókorúak 19 százaléka voksolna a Mesterházy Attila vezette pártszövetségre. Csökkenést tapasztaltak a biztos szavazók között is: ebben a dimenzióban 25 százalék voksolna a közös listára.
Ezzel szemben folytatódott a Jobbik hónapok óta tartó erősödése, a párt támogatottsága jelenleg 14 százalékos a teljes népességen belül. E két tendencia eredménye, hogy a választások előtt egy héttel a Jobbik egyre jobban megközelíti a baloldali pártszövetséget. Vona Gábor pártjára a biztos szavazók 18 százaléka voksolna – derül ki a kutatásból.
Az LMP jelenleg is a parlamenti bejutási küszöb határán mozog. A kutatás eredményei alapján a pártnak jó esélye van a bejutásra, hiszen a teljes népesség és a biztos szavazó pártválasztók körében is 5 százalékon állnak, a parlamentbe jutás esetükben kiemelt módon a mozgósításon és az impulzusszavazatokon múlik.
Más pártra a teljes népesség 2, a biztos szavazó választók 1 százaléka szavazna a kutatás szerint.
A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatást végzett 2014. március 27–30. között, amelynek során 1000 véletlenszerűen kiválasztott felnőttkorú személyt kérdezett meg CATI-módszerrel. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el a mintavételből fakadóan attól az eredménytől, amit az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna.
Még több, választási kampánnyal kapcsolatos cikket talál Választás 2014 aloldalunkon.