2014. február. 18. 14:01 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 18. 14:02 Itthon

"Milyen rezsicsökkentés az, ahol az emberek a saját lakásukban megfagynak?"

A baloldali összefogás pártjai szerint 2011-ben a teljes magyar lakosság 12 százaléka nem tudta rendesen fűteni a lakását.

A baloldali összefogás pártjai szerint a kormány magára hagyta a szegényeket és a családokat. Erről Szabó Tímea, az Együtt-PM társelnöke beszélt kedden Budapesten sajtótájékoztatón. A Magyar Szociális Fórum adataira hivatkozva azt mondta, hogy 112-re emelkedett az idén télen megfagyott emberek száma, és az áldozatok kétharmada a saját lakásában halt meg.

Az ellenzéki politikus közlése szerint 2011-ben a teljes magyar lakosság 12 százaléka nem tudta rendesen fűteni a lakását. Milyen rezsicsökkentés az, ahol az emberek a saját lakásukban megfagynak? – kérdezte a független képviselő.

Az Összefogás pártjai le fogják váltani a kormányt és április 6. után mindent megtesznek azért, hogy csökkentsék a szegénységet – szögezte le. Ennek érdekében egy harminc százalékos, fenntartható rezsicsökkentést fognak bevezetni, megszüntetik az egykulcsos adórendszert és háromszáz milliárd forintos munkahelyteremtő programot indítanak be – közölte, hozzátéve: átalakítják 15 milliárd forintból a közétkeztetés rendszerét, a hajléktalanokat pedig kiterjedt közösségi bérlakásszektorral segítik majd.

Somfai Ágnes, az Összefogás képviselőjelöltje azt mondta, a Fidesz-kormány elfelejtkezik a lakhatás problémájáról. Az Együtt-PM úgy gondolja, hogy a kormányzatnak olyan átfogó szociálpolitikai és lakáspolitikai koncepciót kellene letennie az asztalra, amelyik megoldja a problémákat – jelentette ki. Az önkormányzatok felelősségét is említő Somfai Ágnes fontosnak nevezte a lakhatási támogatások növelését.

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.