2014. január. 26. 11:18 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. január. 26. 11:18 Itthon

Mesterházy örül John Lukacs lépésének

Vasárnap van: menetrendszerűen érkezik Mesterházy Attila blogbejegyzése. „Európa, béke és Összefogás vagy orosz kiszolgáltatottság, állandó háborúskodás és Orbán Viktor” – ez lesz itt szerinte a kérdés 70 nap múlva.

Az immár az Összefogás miniszterelnökeként is definiálható Mesterházy Attila John Lukács minapi Orbánt bíráló kijelentéseit értékeli (természetesen) nagyra. Mint írja, „a professzor, akire Orbán Viktor állítólag régebben odafigyelt, ugyanazt mondja, amit én: történelmi hiba az országot évtizedekre Moszkvához láncoló paksi paktum”.

Kifejti, hogy amikor Magyarország a NATO, majd az Unió tagja lett, úgy gondoltuk, hogy végleg megérkeztünk oda, ahová több mint ezer éve vágytak az előttünk járó generációk, és ahová mi is tartozni szeretnénk. Oroszországot, érdekeit, kultúráját, historikus eredményeit tiszteljük, szívesen építünk vele kölcsönösen előnyös kapcsolatokat, de tartozni a Nyugathoz szeretnénk.

„Tegye fel a kezét a Fidesz szavazók közül az, aki ezt nem így gondolja!” – bírja virtuális mozgásra az ellentábor rajongóit és felteszi a kérdést: érdemes-e kitartaniuk Orbán Viktor mellett.

Megerősíti korábbi állítását, miszerint a Paks-paktum puccs az ország ellen.

„Még hetven nap, kerek tíz hét, és dönteni kell. Szerintem egyszerű és világos a választás: Európa, béke és Összefogás vagy orosz kiszolgáltatottság, állandó háborúskodás és Orbán Viktor.”

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.