Itthon MTI 2014. január. 08. 15:55

Schiffer: az LMP a "véráldozatok" után is kitart

Az LMP nem köt választási szövetséget a korábban hatalmon lévő politikai erőkkel, kormányra kerülése esetén pedig a bal- és jobboldali politikai elittel is leszámolna. Erről Schiffer András, a párt társelnöke és parlamenti frakcióvezetője beszélt.

Schiffer kiemelte, az LMP a tavalyi "véráldozatok" után is kitart eredeti stratégiája mellett, vagyis egyszerre kínál alternatívát azoknak, akik 2010-ben "pokolba kívánták" a Gyurcsány-Bajnai-kormányokat, mára pedig elegük van a "nemzeti cinizmus rendszeréből" is.

Schiffer András kiemelte, pártja semmilyen, a rendszerváltás óta hatalmi szerepet vállaló szervezettel nem lép választási együttműködésre.

A baloldali egyeztetésekről szólva úgy fogalmazott, tisztul a kép, vagyis felsejlik a villanydrót, amelyen újra összeülnek a "2010-ben szétrebben verebek" néhány "kakukkfiókával kiegészülve". Ez az "álbaloldali" kurzus eladósította és függőségbe taszította az országot, a lakosságot pedig devizahitel-csapdába kergette - fejtette ki, hozzátéve: a "jelenlegi kurzus pedig elődei kitaposott útján robog tovább".

Mint arról beszámoltunk: "választás előtt létrehozott koalíció" néven emlegette Bajnai Gordon azt a megállapodást, amit szerdán jelentett be Mesterházy Attilával közösen. Koordinált indulás helyett közös lista, amit Mesterházy vezet. Meghívót kap a DK is, de Gyurcsány szerepéről egyelőre nem beszéltek.

Schiffer András szerint az LMP éppen ezért arra törekszik, hogy 2014 után "belátható időn belül" eltakarítsa a korábbi politikai elitet.

A frakcióvezető médiahekknek nevezte a hírt, miszerint Róna Péter közgazdász, az LMP pártalapítvány egyik vezetőjének neve is felmerült a baloldal közös miniszterelnök-jelöltjeként. Szerinte mindez azt mutatja, hogy a baloldalnak semmi sem drága, Róna Péter ugyanis - mondta - mindazt képviseli, ami ellentéte a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok tevékenységének.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.