Itthon MTI 2013. november. 21. 07:32

MN: hangfelvételen leplezték le magukat a Tesco-igazgatók

Egy telekonferencia hangfelvételének leiratát közölte a Magyar Nemzet, amelyben a lap szerint a cég személyzeti igazgatói kijelentik, hogy nem működik a rendkívüli munkavégzésre járó pótlék bérszámfejtése. Az ügyben a rendőrség is nyomozott a multinacionális vállalatnál.

Egy a Magyar Nemzet birtokába jutott hangfelvétel szerint a Tescónál tudtak arról, hogy nem vagy helytelenül működik a rendkívüli munkavégzés esetén kifizetendő pótlék bérszámfejtése. A napilap csütörtöki számában azt írta, hogy a felvétel akár a büntetőeljárás újraindítását is eredményezheti.

A multinacionális cégnél állítólag ki nem fizetett munkabérek miatt a rendőrség 2010-ben indított nyomozást, amelyet először bűncselekmény hiányában, majd bizonyítottság hiányában zárt le. Az akkori feljelentés szerint a Tesco-dolgozóknak ki nem fizetett bér összege a gyanú szerint elérhette a hétszázmillió forintot is.

"A tegnapi nap folyamán házkutatást tartott itt a rendőrség a központi irodában, és minden bizonnyal tudjátok azt is, hogy mi az az ügy, amiből kifolyólag ez a kutakodás elindult" – hallható azon, a Magyar Nemzet birtokába jutott felvételen, amelyen a Tesco egy országos és egy régiós igazgatója tart telefonos konferenciát személyzeti igazgatóknak egy nappal az után, hogy a multinacionális vállalat budaörsi központjában házkutatást tartott a rendőrség. Bár a megbeszélés célja a "kedélyek megnyugtatása", a Tesco egyik régiós személyzeti igazgatója kijelenti, hogy "jelen pillanatban nincs arra módja a cégnek, hogy a hét napon belüli beosztásmódosításokat ki tudja fizetni országos szinten".

Miután egy alkalommal a központból elhangzik, hogy "a rendszer, gyerekek, eddig is számolta", a személyzeti igazgatók egyszerre vágják rá, hogy "nem, nem számolta", "nem számolt az semmit", "a rendszer nem számfejtette le" – olvasható a Magyar Nemzetben.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.