2013. november. 13. 09:13 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 13. 11:35 Itthon

Pannonhalmán találkozhatna a pápa és a pátriárka

A katolikus és az orosz ortodox egyház vezetője semleges területen találkozhatna egymással, amely Bari olasz város, Bécs vagy Pannonhalma lehetne – írta pénteken a La Repubblica olasz napilap.

A Ferenc pápa és Kirill pátriárka közötti történelmi találkozó hírét Hilarion metropolita, a moszkvai patriarkátus külügyi felelőse jelentette be Rómában.

A La Repubblica vatikáni tudósítójának jelentése szerint az orosz ortodox egyház küldötte – a Ferenc pápával és a szentszéki államtitkárságon tartott találkozóit követően – kedd este, az olasz főváros orosz kultúrintézetében egy könyvbemutatón kijelentette, hogy a Ferenc pápa és Kirill pátriárka közötti találkozó dátuma közeli lehet.

"Még nem a pápa oroszországi látogatásáról beszélünk, hanem egy ezt megelőző találkozóról semleges területen" – fogalmazott Hilarion. Hozzátette, a helyszínről még nem született döntés.

A La Repubblica a lehetséges semleges helyszínek között a dél-olasz Barit említette, ahol orosz ortodox templom található, valamint Bécs városát és a pannonhalmi apátságot.

Hilarion vatikáni látogatásával egy időben a moszkvai patriarkátuson Angelo Scola milánói érseket fogadták. Ferenc pápa november 25-én Vlagyimir Putyin orosz elnököt fogadja a Vatikánban. November végén Vincenzo Paglia érseket, a Család Pápai Tanácsának elnökét várják Moszkvába.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.