2013. október. 24. 11:40 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. október. 24. 11:57 Itthon

Gyurcsány megnevezett több skandálót

A DK elnöke szerint a beszédektől feltüzelt tömeg spontán kezdett összefogást követelni, amikor Mesterházy Attila színpadra lépett. Bajnai is így járt volna, ha véletlenül ő mond utoljára beszédet – írta Gyurcsány Ferenc.

Gyurcsány Ferenc a Facebookon tette közzé Mesterházy Attilához, az MSZP elnökéhez szóló nyílt levelét.

Mint írta, Mesterházy "nehéz, méltatlan helyzetbe" került az október 23-i ellenzéki rendezvényen azok miatt, akik "összefogást, összefogást!" skandáltak, amikor ő elkezdte volna beszédét. Mesterházy Attila szerint szervezett akció zajlott ellene.

Párttársához, Kerék-Bárczy Szabolcshoz hasonlóan Gyurcsány is tagadta, hogy szervezetten hekkelték volna meg Mesterházy beszédét. "Megnyugtathatlak, hogy eszünk ágában sem volt (rosszat akarni az MSZP-nek), ezért nem is szerveztünk semmilyen demonstrációt ellened. A kórus nem Neked szólt, hanem a helyzetnek. Úgy látom, ha véletlenül Gordon lett volna az utolsó felszólaló, valószínűleg ugyanerre a sorsra jut" – fogalmazott.

A DK elnöke szerint a tüntetés hangulatára Bokros Lajos, Kuncze Gábor, Fodor Gábor és saját beszéde is hatással volt, ezért kezdődhetett a szerinte spontán skandálás.

Gyurcsány azt is tudni véli – mint írta, a Facebook alapján –, hogy kik kezdtek skandálni. "Csak két példát említek: Rózsa Mihály, a liberálisok elnökségi tagja azt írja, hogy ugyan nem készültek a skandálásra, de bevallhatja, hogy ők kezdték el a kiabálást, vagy utalhatok Zoltai Andrea bejegyzésére is, aki Tolerancia csoportot vezeti, mely szerint őket bizony nem szervezte senki, maguktól kezdtek el kiabálni, és velük egyezően kiabáltak a körülöttük álló MSZP-sek, E14-hez tartozók is."

Gyurcsány szerint ezért Mesterházy ne keressen bűnöst.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.