2013. szeptember. 09. 10:30 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 09. 16:47 Itthon

Magyarországon fogtak el egy rózsaszín párducot

Interpol-körözés alapján Magyarországon elfogták a Rózsaszín Párducok néven ismert hírhedt nemzetközi ékszerrablóbanda egyik feltételezett montenegrói tagját – idézte hétfőn a B92 belgrádi rádió-televízió a montenegrói rendőrség közleményét.

A tájékoztatás szerint a montenegrói állampolgársággal rendelkező D.V. elfogásáról az Interpol budapesti irodája értesítette a nemzetközi rendőrszervezet podgoricai hivatalát. A körözést az Interpol berni irodája adta ki a gyanúsított ellen.

A főként háborús múlttal rendelkező balkáni férfiakból verbuválódott bűnbanda luxusóra- és ékszerüzletek ellen szerte a világban végrehajtott vakmerő és látványos rablótámadásokról híresült el. A banda 1999 óta mintegy 340 luxusüzletet rabolt ki Európában, a Közel-Keleten, Ázsiában és az Egyesült Államokban, együttes zsákmányukat 330 millió euróra becsülik. 2007-ben két autóval behajtottak egy dubaji bevásárlóközpontba és egy ékszerüzletbe, és kevesebb mint egy perc alatt 11 millió eurónyi értéket zsákmányoltak. Egy évvel később Párizsban a banda tagjai nőnek öltözve fosztották ki a Harry Winston belvárosi ékszeráruházat, 85 millió eurós kárt okozva. 

Ausztriában júniusban hat feltételezett "rózsaszín párducot" ítéltek együttesen 42,5 év szabadságvesztésre három bécsi ékszerbolt kirablásáért.

A banda magját negyvenfősre becsülik, de a B92 szerint a teljes tagság létszáma elérheti a 220 főt. A Peter Sellers-féle, 1963-as legendás bűnügyi filmkomédiára utaló Rózsaszín Párducok elnevezést brit nyomozók akasztották rájuk, miután – akárcsak a filmben – ők is arckrémes tégelybe rejtve bukkantak rá egy ellopott gyémántra.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.