Három lövést adott le S. Ábel csütörtök este a budapesti Móricz Zsigmond körtéren és egy ottani gyorsétteremben, személyi sérülés nem történt – közölte a rendőrség péntekre virradó éjszaka. A 26 éves férfi – aki 2006 és 2010 között az ELTE-n több diáktársa megölésére készült – elmenekült, de a rendőrség péntek délelőtt elfogta.
S. Ábel csütörtök éjjel a Móricz Zsigmond téren a levegőbe, majd az ottani McDonald's étterem mennyezetbe lőtt és elmenekült.
A rendőrség végül pénteken délelőtt 10 óra 40 perc körül elfogta a férfit egy XI. kerületi egészségügyi intézmény bejáratánál. A rendőrök a férfit elfogását követően előállították és megkezdték a kihallgatását.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja a további eljárást a férfival szemben.
Először az MTI számolt be arról, hogy a lövöldözés helyszínén a személyes tárgyait hátrahagyó férfi az az S. Ábel volt, akit májusban első fokon két és fél év börtönbüntetésre ítélt a Fővárosi Törvényszék egyebek mellett emberölés előkészületének bűntette miatt. A férfi a vád szerint a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen több diáktársának megölésére készült 2006 és 2010 között.
„Várható volt, hogy ez történik” – reagált a hvg.hu kérdésére egy névtelenséget kérő forrásunk, aki közelről ismeri S. Ábel ügyét. „Többször is megvizsgálták az igazságügyi orvosszakértők, az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben pedig hosszabb ideig megfigyelés alatt tartották, de azon túl, hogy elkészültek róla a szakvélemények, semmilyen komolyabb gyógykezelésen nem vett részt” – mondta.
A hvg.hu forrása szerint az egyetemista fiúnál is az történt, mint sok más hasonló esetben: megvizsgálták, de mivel arra jutottak, hogy mentális állapota – így a személyiségzavar, vagy a szociopátiás viselkedésre való hajlam – nem befolyásolja a büntetőjogilag releváns belátási képességét, onnantól nem foglalkoztak vele tovább.
"Ábel is járt ugyan az előzetese alatt börtönpszichológushoz, de az nagyjából annyit ér, hogy addig sem kell a zárkában lenni. Személyre szabott gyógyszeres kezelés helyett pedig esténként hozzájuk vágnak egy nyugtatót, hogy tudjanak aludni” – jegyezte meg forrásunk.