2013. június. 26. 05:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. június. 25. 22:58 Itthon

Választási Iroda: A Fidesz változtatásai nélkül nem legitimek a választások

A Nemzeti Választási Iroda vezetője szerint a technikai jellegű változtatások, így például a választókerületi határok elcsúsztatása nagyon fontosak, hogy "a választást meg tudjuk tartani", és ne kérdőjelezhessék meg a választások legitimitását.

A választások legitimitása miatt fontos, hogy néhány választókerület határát módosítsák - mondta Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda vezetője kedden.

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a Hír Tv Magyarország élőben című műsorában kedd este azt mondta, pártja kezdeményezi, hogy a parlament jövő csütörtökön és pénteken is ülésezzen, és még a nyári szünet előtt döntsön az országgyűlési választókerületek határainak módosításáról.

Az országgyűlési képviselők választásáról szóló törvény jelenleg úgy szól, hogy 2013. június 30. és a 2014-es általános parlamenti választás napja között már nem lehet megváltoztatni a választókörzetek határait.

Délelőtt a parlamenti pártok képviselői a Fidesz kezdeményezésére négypárti egyeztetést tartottak amiatt, hogy a választójogról szóló törvényt módosítani kell. Ezt azzal indokolta Rogán Antal, hogy technikai okokból szükséges néhány - elsősorban budai - választókörzet határának módosítása.

Rogán Antal délutáni sajtótájékoztatóján elmondta, a kormánypártok kezdeményezték, hogy az Országgyűlés - házszabálytól való eltéréssel - még ezen a héten orvosolja a felmerült problémákat, ehhez azonban nem kapták meg az ellenzék támogatását.

Pálffy Ilona szerint a technikai jellegű változtatások nagyon fontosak, hogy "a választást meg tudjuk tartani", és ne kérdőjelezhessék meg a választások legitimitását. Mint kifejtette, a jegyzők jelezték a problémákat, például hogy választókerületi határoknál felcserélték az utca két oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.