2013. április. 22. 14:13 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 22. 14:07 Itthon

Tetőzik a Tisza Szolnoknál és Szegednél is

Szolnoknál és Szegednél egyidejűleg tetőzik a Tisza - mondta a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) védelemvezető-helyettese hétfői szolnoki sajtótájékoztatóján.

Békési István közölte, vasárnap késő estétől Szolnoknál 866 centimétert mutat a vízmérce, miközben Szegednél is stagnál a vízállás. Hozzátette: ez az érték 175 centiméterrel alatta van az eddig mért legmagasabb szolnoki vízállásnak, a 2000 áprilisában regisztrált 1041 centiméternek. A folyón továbbra is elhúzódó tetőzésre, majd lassú, napi 1-5 centiméter közötti apadásra számítanak.

A Kötivizig mintegy 560 kilométer hosszú védvonalszakaszon, valamint a hanyi-tiszasülyi és a nagykunsági árvízi tározónál tart fenn árvízvédelmi készültséget. A harmadfokú készültség változatlanul érvényben van a Hortobágy-Berettyó jobb partján, Karcagtól Túrkevéig, a Hármas-Körös jobb partján, Kunszentmártontól a torkolatig, a Tiszán Kisköre és Csongrád között, valamint a Zagyva mindkét partján Szolnoktól Újszászig. 

A védelemvezető-helyettes jelezte: a harmadfokú készültséget a Tiszán a számítások alapján május elejéig fenn kell tartani. Megemlítette, hogy a folyó magas vízállása a töltéseket fokozottan terheli, emiatt az árvízi jelenségek mind nagyobb területen jelentkeznek.

A Közép-Tisza vidékén a száraz, nyárias időjárásnak köszönhetően egy nap alatt 1300 hektárral csökkent a belvízi elöntések nagysága, amely jelenleg 17 200 hektárt tesz ki. A térségben a legmagasabb, harmadfokú belvízvédelmi készültség változatlanul Fegyverneken van.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?