2013. április. 09. 09:18 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. április. 09. 09:39 Itthon

"Kiderülhet, hogy a kormány felelős szervei tételesen törvényt sértettek"

Az MSZP jelentést készíttetett a március 14-16-i katasztrófahelyzetről, és törvényjavaslatot nyújt be a hasonló helyzetek megelőzésére.

Az MSZP-frakció szembesítő jelentést készített, és törvénymódosítási javaslatot nyújt be a 2013. március 14-16-i katasztrófahelyzettel kapcsolatban – tudatta kedden közleményben Harangozó Tamás, az MSZP biztonságpolitikai ügyekért felelős frakcióvezető-helyettese.

Az MSZP országgyűlési képviselőcsoportja belátva, hogy a kormány számára készített belügyminiszteri jelentés teljesen alkalmatlan a kialakult helyzet elemzésére és a tanulságok levonására, illetve az esetleges személyi felelősségek megállapítására, saját szembesítő jelentést készített, amelyet nyilvánosságra hoz és megküld minden országgyűlési képviselőnek és a kormány tagjainak – írta a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság MSZP-s tagja.

Az anyag nagyon súlyos megállapításokat tesz Harangozó szerint: kiderülhet, hogy a kormány felelős szervei tételesen törvényt sértettek, amikor meg sem kísérelték a katasztrófahelyzetek kezelésére előírt szabályokat, eljárásokat alkalmazni, és ezzel maguk is hozzájárultak a kialakult helyzet súlyosságához.

Az MSZP-frakció a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság ülésén elhangzó kormányzati válaszoktól függően vizsgálni fogja, hogy szükséges-e akár büntetőeljárás keretében feltárni a vezetői felelősséget.

Az MSZP törvényjavaslatot nyújt be a szabálysértési törvény módosítására is, amely elfogadása esetén, hasonló helyzetekben a közúti torlódások kialakulásért vétkesen felelős kamionsofőrök és a mentési munkákat ellehetetlenítő, a leállósávokat elfoglaló gépjárművezetők kötelező jogosítványelvételét írja elő.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.