Itthon hvg.hu 2013. február. 25. 16:37

Megvan a kiselefánt neve

Az internetes szavazáson a legtöbb szavazat az Asha névre érkezett, így hivatalosan is ezt a nevet kapja a február 14-én született budapesti kiselefánt.

A csütörtökön meghirdetett hat névre összesen mintegy 200 ezer szavazat érkezett az állatkert honlapján, valamint a szavazásban részt vevő más on-line felületeken – közölte a Fővárosi Állat- és Növénykert.

A feburár 14-én, Bálint-napon született kiselefánt nevére hat ötlet merülte fel: Asha, Anita, Angyal/ka, Amelie, Aishwarya és Aurora.

Kattintson galériánkért!
Fotó: zoobudapest.com/Bagosi Zoltán

A Fővárosi Állatkert honlapján leadott szavazatok között magasan az Asha név nyert 55,8%-kal, a második legtöbb szavazatot (17,8%) pedig az Amelie kapta. Ugyanez volt a sorrend az Állatkerti Alapítvány oldalán elérhető szavazás esetében is, habár itt az Asha (50,0%) csak kevéssel előzte meg az Amelie-t (46,0%). Hasonló volt a sorrend a médiapartnerek esetében is, két portál kivételével mindenütt az Asha név kapta a legtöbb voksot, általában a szavazatok 40-48%-át, így az egyes szavazásokat külön-külön számolva, és az összes leadott szavazat alapján is egyértelműen az Asha támogatottsága a legnagyobb. A szavazásnak tehát ez a hivatalos végeredménye, a kiselefánt mostantól az Asha nevet viseli.

Az Indiában elterjedt, szanszkrit eredetű név reményt jelent. Mivel indiai, illeszkedik ahhoz az állatkerti körökben elterjedt szokáshoz, hogy az ázsiai elefántok gyakorta valamilyen egzotikus, Dél- és Délkelet-Ázsiához köthető nevet kapnak. Egyúttal rövidsége folytán alkalmas arra is, hogy az állatokkal való foglalkozás során a gondozók ezzel a hívónévvel szólítsák meg az állatot.

Az előzetes javaslatok közül kiválasztott, és szavazásra bocsátott hat név mellett az elmúlt napokban is számos további javaslat érkezett, köztük a Valentina, Fáni, Fáncsi, Kócos, "Kossuth Béla", Aida.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.