2013. február. 11. 09:46 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. február. 11. 09:44 Itthon

Segélykérő oszlopot kap az Avas és a Búza tér

A nagyobb közbiztonság érdekében öt segélykérő oszlopot helyeznek üzembe Miskolcon február elején, így veszélyhelyzet esetén egyetlen gombnyomással riasztani tudják az illetékes szerveket. A készülékeket a város frekventált helyein állítják fel, a rendszert egy magáncég adja a városnak.

Január végén kötött megállapodást Kriza Ákos, Miskolc polgármestere, Kovács Béla, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője, illetve Farkas Attila, a Salvaguardia Holding Zrt. vezérigazgatója arról, hogy február elejétől öt segélykérő oszlopot helyez üzembe a város a megyeszékhely különböző pontjain. Az Együtt a közbiztonságért projekt keretében megvalósuló beruházás több hazai nagyváros példáját követi, hiszen már Debrecenben és Szegeden is üzemelnek hasonló segélyhívók.

A MOHAnet Mobilsystems Zrt. által fejlesztett és gyártott eszközök napkollektorral működnek, amin a segélykérő gombot megnyomva egyből a távfelügyeleti központot éri el a bejelentő, aki az esemény alapján tájékoztatni tudja a diszpécsert. A készülék távfelügyeletét végző Salvaguardia Zrt. ezután az eseményhez illő protokollnak megfelelően intézkedik a továbbiakról, tehát igény szerint riasztja a rendőrséget, a mentőket vagy a tűzoltókat. A bejelentés során a GPRS alapú felügyeletnek köszönhetően a helymeghatározás automatikusan megtörténik.

Az oszlopokat a város frekventált helyein, az Avason, a Búza téren, Diósgyőr városközpontjában, a Villanyrendőrnél és az Újgyőri főtéren állítják üzembe.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?