2013. február. 08. 16:57 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 08. 16:55 Itthon

Emmi: "alulmúlja önmagát" a Jobbik a cigánykollégiumos felvetésével

Társadalomellenes és az emberi méltóságot sérti a Jobbiknak az a felvetése, amely épp az általa gerjesztett előítéleteket meglovagolva javasol embertelen megoldásokat a társadalmi integráció szándékára hivatkozva - írta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága pénteki közleményében.

Az államtitkárság a Vona Gábor jobbikos pártelnök-frakcióvezető előző napi sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált. Vona Gábor szerint pártja - kormányra kerülése esetén - bentlakásos iskolákat nyitna a hátrányos helyzetű, többnyire cigány gyerekeknek.

A Jobbik kétnapos kihelyezett frakcióülése után Vona Gábor azt mondta: ezeket a gyerekeket, társadalmi integrációjuk érdekében, ha az illetékes hatóság úgy dönt, bentlakásos iskolákba kellene utalni "életük minél korábbi időszakában". Az ellenzéki politikus szerint az eddig a roma integrációra költött forrásokból, valamint a családoknak utalt iskolai támogatás és szociális juttatások egy részéből lehetne finanszírozni ezt a rendszert.

Az Emmi államtitkársága a közleményében kiemelte: a gyermekek és a társadalom érdekét is az szolgálja a legjobban, ha a következő generációk nem a szüleiktől megfosztva, kollégiumoknak nevezett kényszerközpontokban nőnek fel.

Mint írták: határozottan tiltakoznak, és fellépnek minden gyűlöletbeszéd és gyűlöletkeltő magatartással szemben. "Különösen, ha a támadás célpontjai ártatlan gyermekek" - tették hozzá, megjegyezve, hogy a "többségében cigány gyerekek" elleni felvetéssel a hangoskodó párt alulmúlja önmagát.

"Magyarország kormánya a családok pártján áll" - szögezték le, hangsúlyozva, hogy az emberi méltósághoz való jog mindenkit egyformán megillett, ennek szellemében kell az oktatási programokat kidolgozni és véghezvinni.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.