2013. január. 31. 21:46 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 31. 21:29 Itthon

Áll a bál a víz miatt Dunaújvárosban

A Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft. (DVCSH) szerint a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV) szerződést szegett, és folyamatos szerződésszegésben van, mert nem a megállapodásnak megfelelő minőségben, mennyiségben és elszámolási feltételek mellett szolgáltat. A DRV szerdai közleménye miatt jogi lépéseket tesznek.

A DRV szerdán azt közölte, hogy a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft. (DVCSH) negyvenmillió forintos tartozása miatt elzárhatja az ercsi-dunaújvárosi távvezetéket. A DRV szerint a dunaújvárosi víziközmű-szolgáltató többszöri felszólítás ellenére sem tett eleget fizetési kötelezettségének, a részletfizetésről szóló tárgyalások is eredménytelenül zárultak.

Nyomatékosan felszólították a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft.-t, tegyék meg a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy az üzemeltetésükben álló területen a magánszemélyek, a gyermek- és egészségügyi intézmények, egyéb gazdálkodó szervezetek ellátása ne kerüljön veszélybe. Közölték, hogy a DVCSH emellett további csaknem 60 millió forinttal tartozik, amelyről még egyeztetnek.

Az esetről a DRV az illetékes népegészségügyi szakigazgatási szervet és a víziközmű-szolgáltató szektor felügyeletét ellátó Magyar Energia Hivatalt is értesítette.

A Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft. csütörtökön közleményben reagált a DRV állításaira. Szerintük a DRV a dunaújvárosi vízellátáshoz kapcsolódóan a saját érdekkörében felmerülő műszaki sajátosságok által indokolt kényszerszolgáltatást végez, Dunaújváros közigazgatási területén lévő fogyasztók biztonságos ivóvízellátásához tevékenysége szükségtelen.

A közlemény szerint a DRV a Fejér megyei város ivóvízellátásában évek óta - egy nem lakossági fogyasztó kivételével – nem vesz részt. Dunaújváros lakosainak ellátását a város tulajdonában, a DVCSH működtetésében lévő Szalki-szigeten levő csápos kutak biztosítják. A DRV kényszerszolgáltatása, egyoldalúan diktált díjai több mint kétszeresen meghaladják a dunaújvárosi előállítású ivóvíz árait, ezért a minimálisra csökkentett vízátvétel mellett is jelentősen drágítják a dunaújvárosi ivóvíz fogyasztók által fizetett vízdíjat - mutatnak rá.

Álláspontjuk szerint a DRV Dunaújvárosba vezető vízhálózata folyamatos ivóvíz-szolgáltatásra műszaki állapota miatt alkalmatlan, rendelkezésre állása, üzembiztonsága a tárgyidőszakban nem érte el a 90 százalékot. Megfogalmazásuk szerint „rendszeres meghibásodásai miatt lassan már egy tehénitató ellátására sem megfelelő” annak ellenére, hogy a társaság többször felhívta a DRV figyelmét eszközei szükségszerű karbantartására, felújítására.

Hozzátették, hogy a rendszeres csőtörések miatt az elmúlt 6-8 hónapban a környék összes halastavát, legelőjét, árkait ellátta vízzel a regionális vízszolgáltató. Ezt a „többletszolgáltatást” azonban a DVCSH sem most, sem a későbbiekben nem kívánja megfizetni.

Vitatott és nem bizonyított a társaságuk által valósan átvett víz mennyisége is. Megalapozatlanná teszi - a rendszeres csőtörések során elfolyt vízmennyiségeken túl - az elszámolást, hogy a DRV írásban is jelezte, az általa használt elszámolási mérő hosszú időn keresztül nem volt hiteles.

Hangsúlyozták, hogy a regionális vízszolgáltató szerződésszegést követett el, és folyamatos szerződésszegésben van, mert nem a megállapodásnak megfelelő minőségben, mennyiségben és elszámolási feltételek mellett szolgáltat. A miatta fenntartandó folyamatos ivóvízátvétel kötelezettségét nem a dunaújvárosi lakosság riogatásával, pánikkeltéssel kell pótolni, hanem folyamatos karbantartással és felújítással kell fenntartani - fogalmaznak.

A DVCSH a fogyasztói körében végzett megalapozatlan tájékoztatással kapcsolatban megteszi a DRV-vel szemben a szükséges jogi lépéseket.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.