2013. január. 30. 07:22 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. január. 30. 08:19 Itthon

MSZP: "Ezt vetette el az Orbán-rezsim közel három év alatt"

Kormos Kata MSZP-szóvivő a magyar fiatalok növekvő külföldre vándorlásával kapcsolatban adott ki közleményt.

A rendszerváltás óta soha nem volt ilyen magas a fiatalok elvándorlási hajlandósága Magyarországon, de ha megnézzük a második Orbán-kormány intézkedéseinek "termését", nem lehet kérdés, hogy siralmas aratás következik.
Mit arathat ma egy fiatal Magyarországon? - írta szerda reggel közleményben Kormos Kata MSZP-szóvivő.

Például munkanélküliséget: a pályakezdők között minden harmadik fiatalnak nincs munkája. Európában egyedülálló módon hazánkban mindösszesen három hónapig jár a munkanélküli támogatás, miközben a munkahely keresése gyakran ennél több időbe és pénzbe is kerül. Tudja ezt mindenki, aki nem a földtől elrugaszkodott álomvilágban él - írta.

Kilátástalanság és béklyó. Ez a két szó szerepel a magyar fiatalok aratási listáján. Vagy azért, mert anyagi okoknál fogva nem tud tanulni és ezáltal olyan élethelyzetbe kerül, amiből nincs kitörési lehetősége, vagy azért, mert a tandíjnak köszönhetően egy életre eladósítja magát - folytatta Kormos Kata.

Menni vagy maradni? A kérdésre a válaszolók fele a távozást fogalmazza meg. Sok diplomás vállal külföldön takarítást, de abból legalább megél valahogy. Orbánék szerint a kinti tapasztalatból itthon érvényesülhet. Pucolhat vécét angolosan - fogalmazott az MSZP szóvivője.

Persze dönthet az itthon maradásnál is. Ha így tesz, learathatja az orbáni gazdaságpolitika gyümölcseit: az unió legmagasabb áfáját, a csúcson járó inflációt, az ennél is magasabb élelmiszer-árnövekedést, a sárgacsekk-adót, a telekomadót, közműadót. Ezt vetette el az Orbán-rezsim közel három év alatt. Új kormányra van szükség - zárta közleményét a szocialisták szóvivője.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.