2012. december. 14. 12:41 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 14. 12:30 Itthon

Feljelent a Jobbik a ferihegyi leállás miatt

A Jobbik feljelentést tesz a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér múlt heti leállásával kapcsolatban közérdekű üzem működésének különösen nagy vagyoni hátrányt okozó gondatlan megzavarása vétség és a légi közlekedés veszélyeztetése bűntett gyanúja miatt.

Bertha Szilvia országgyűlési képviselő az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében hangsúlyozta, a Jobbik szerint a helyzet komoly büntetőjogi felelősséget is felvet, ezért kevésnek tartják a légügyi hivatal közigazgatási eljárását az üzemzavar miatt.

A költségcsökkentés miatt elmaradó fejlesztések, karbantartások ugyanis mind az irányítótorony dolgozóit, mind a légi közlekedés résztvevőit veszélyeztetik - írta Bertha Szilvia, hozzátéve: a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közleménye alapján nyilvánvaló, hogy a HungaroControl által szakmailag szükségesnek tartott legfontosabb fejlesztéseket tudatosan hanyagolta el az üzemben tartásra kötelezett Budapest Airport Zrt.

"A karbantartási hiányosságok nem csak az elektromos rendszert érintik, így annak egyoldalú vizsgálata csak eltereli a figyelmet a még lappangó, ám folyamatosan veszélyt jelentő egyéb elhasználódásokról" - tette hozzá a politikus.

Az NFM csütörtöki közleményében tudatta, hogy a légügyi hivatal közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálja meg annak a műszaki meghibásodásnak a körülményeit, amely miatt december 7-én lezárták a Liszt Ferenc-repülőteret.

A múlt pénteken a Budapest Airport vagyonkezelésében álló irányítótorony és a repülőtéri vezérlőfunkciók elektromos ellátórendszerének sérülése miatt kellett lezárni a repteret, a leállás mintegy 7500 utast érintett.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.