2012. november. 28. 18:20 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 28. 18:07 Itthon

Tanúmeghallgatással folytatódott a romagyilkosságok pere

Tanú meghallgatásával folytatódott a romák elleni hat halálos áldozatot követelő fegyveres és Molotov-koktélos támadásokkal vádolt négy férfi büntetőpere szerdán a Budapest Környéki Törvényszéken.

A bíróság a tárgyaláson azt a rendőrt kérdezte, aki a DNS-profilhoz szükséges mintákat vette a vádlottaktól. A tanú elmondta, Kiss Árpád első-, és testvére, Kiss István másodrendű vádlottól a 2009. augusztus 21-én történt debreceni elfogásuk alkalmával is vett mintát, a másik két vádlottól csak a rabosításkor Budapesten

A bíróság által ismertetett iratok szerint mind a négy vádlott esetében két jegyzőkönyv készült, ami azt jelenti, hogy mindegyiküktől két alkalommal vettek mintát.

A tanú nem emlékezett, és nem is tudott arra magyarázatot adni, hogy miért vett kétszer mintát, mikor - mint mondta - csak egyszer kellene. Közölte, a papírok alapján kétszer vett mintát, hiszen a dokumentumokon az ő aláírása szerepel.

Kiss István felháborítónak nevezte, hogy mintaadásra kötelezték őket még Debrecenben, szerinte ezt csak az előállítás után lehetett volna megtenni. Közölte azt is, nem emlékszik arra, hogy Budapesten vettek tőle mintát a rabosításakor. Pető Zsolt harmadrendű vádlott úgy emlékezett, hogy csak egy alkalommal, Budapesten kellett mintát adnia. A per pénteken folytatódik.

A romák elleni, hat halálos áldozatot követelő fegyveres és Molotov-koktélos támadások ügyében Kiss Árpádot, a testvérét, Kiss Istvánt, valamint Pető Zsoltot és a vád szerint az utolsó két gyilkosságban sofőrként közreműködő Csontos Istvánt előre kitervelten, aljas indokból, több emberen, részben sok ember életét veszélyeztetve, részben tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen elkövetett emberölés bűntettével és más bűncselekményekkel vádolják.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.