2012. november. 16. 15:46 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 16. 15:42 Itthon

Hajhúzás a parlamentben: megszólaltak a Fidesz képviselőnői

A Fidesz női tagozata kíváncsi arra, hogy az MSZP milyen lépéseket tesz majd Józsa István ügyében, miután a szocialista politikus a Malév-vizsgálóbizottság egy májusi ülésén megrántotta a bizottsági főtanácsadónő haját – közölte Ékes Ilona pénteken egy fideszes képviselőtársával, Bábiné Szottfried Gabriellával közösen tartott budapesti sajtótájékoztatón.

A Fidesz női tagozata csaknem egy hónapja fordult Kövér László házelnökhöz a "hajtépés ügyében” - mondta Bábiné Szottfried Gabriella. A képviselő szerint a házelnök ezt követően az alkotmányügyi bizottsághoz utalta az ügyet.

A testület állásfoglalása halaszthatatlan jogalkotási feladatnak nevezte a házelnök bizottsági ülésekre kiterjedő intézkedési jogkörének, valamint annak részletes szabályozását, miként szankcionálható, ha valaki bizottsági ülésen fizikai erőszakkal él.

A politikus a hétfői, egyhangúlag meghozott állásfoglalást ismertetve azt mondta, hogy a fizikai erőszak az Országgyűlés tekintélyének egyik legsúlyosabb megsértése, ráadásul bűncselekménynek minősül. Ezért a házelnöknek az ilyen esetekben lehetősége van büntetőjogi felelősségre vonást kezdeményezni – idézett az iratból.

Kérdésre válaszolva kijelentette, hogy Józsa István esetét jegyzőkönyvben rögzítették, ezért az érintett főtanácsadó feljelentést tehet.

Ékes Ilona azt a kérdést tette fel, hogy ezek után mit tesz majd az ügyben az MSZP-frakció, a szocialisták női tagozata, illetve azok a politikusok, akik korábban is kiálltak a nőket ért erőszak ellen. Közéjük sorolta a szocialista Lamperth Mónikát és Gurmai Zitát, illetve az LMP-s Szabó Tímeát és Ertsey Katalint.

Hozzátette, nem ez az első eset, hogy szocialista képviselők nőket bántalmaztak. Kérdésre válaszolva ezt a kijelentését azzal indokolta, hogy az előző ciklus alatt az MSZP-s Kékesi Tibor "brutálisan bántalmazta" szomszédasszonyát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.